Angle down Atgal

Seimo pirmininkė: neeilinėje sesijoje svarstysime ekstremalios situacijos pakeitimus dėl didesnių įgaliojimų kariuomenei

Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen mano, kad dėl neteisėtų migrantų sukeltos krizės nereikia skubėti šalies pasienio savivaldybėse įvesti nepaprastosios padėties, nes, pasak jos, kol kas pakanka ekstremaliosios situacijos, kuri šiuo metu ir yra paskelbta. Parlamento vadovė akcentuoja, kad būtent ekstremaliosios padėties pakeitimai, suteikiantys kariuomenei daugiau teisių veikti, ir bus svarstomi neeilinėje Seimo sesijoje.

„Dėl nepaprastosios padėtis yra įvairių nuomonių. Aš manyčiau, kad skubėti nereikia. Tai yra galimybė, kurią mes turime, tačiau šiandien, manau, pakanka tos ekstremaliosios situacijos, kurią turime“, – „Žinių radijui“ teigė V. Čmilytė-Nielsen.

„Ir Seimo sesijoje ketiname svarstyti tam tikrus pakeitimus, kurie suteiktų kariuomenei daugiau įgaliojimų. Jie yra galimi ir ekstremalios situacijos aplinkybėmis“, – taip pat akcentavo ji.

Parlamento vadovė pabrėžė, kad esant šiai ekstremaliai situacijai dėl neteisėtų migrantų antplūdžio kariškiams reikia suteikti daugiau įgaliojimų.

„Aš pasitikiu mūsų karių, mūsų tarnybų profesionalumu ir tuo, kad jie elgsis proporcingai“, – sakė Seimo pirmininkė.

V. Čmilytė-Nielsen viliasi, kad Seimas sutars ir dėl neeilinėje sesijoje aptariamo fizinio barjero pasienyje su Baltarusija statymo klausimo.

„Aš manau, kad sutarimas iš esmės bus, nes visi sutinka, kad fizinis barjeras šiandien yra reikalingas kaip ta fizinė išraiška, apibrėžianti sieną, kuri taip pat galėtų veikti kaip atgrasymas nuo nelegalaus kirtimo nesankcionuotose, nelegaliose vietose“, – teigė politikė.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite