Angle down Atgal

Seimo etikos sargai netirs V. Pranckiečio elgesio

Seimo Etikos ir procedūrų komisija nutarė nepradėti opozicinių frakcijų prašyto tyrimo dėl galimai neteisėto Seimo Pirmininko Viktoro Pranckiečio elgesio, balsuojant dėl Medicinos praktikos įstatymo pakeitimų.

„Komisija nusprendė tyrimo nepradėti.

Tai yra procedūrinis klausimas.

Komisija mano, kad Seimo Pirmininkas, vadovaudamasis Seimo Statutu, turėjo tokią galimybę paskelbti pakartotinį balsavimą, jeigu jam kilo abejonių.

Jis tokį sprendimą priėmė. (...) Nuomonės mūsų komisijoje išsiskyrė, opozicijos atstovai mūsų komisijoje mano kitaip“, - trečiadienį po Seimo Etikos ir procedūrų komisijos posėdžio žurnalistams sakė komisijos pirmininkė Rita Tamašunienė.

Ji priminė, kad pasinaudojant Seimo Statute numatyta galimybe buvo surengtas Seimo narių pasitarimas ir „Seimo Pirmininkas pataisė savo klaidą“.

Seimo narė R. Tamašunienė apgailestavo dėl galutinio rezultato, nes „geram įstatymo projektui nebuvo pritarta“.

Kaip ELTA jau skelbė, antradienį įsiplieskęs valdančiųjų ir opozicijos konfliktas ilgai neužtruko, jis išspręstas taikiai, bet opozicija pasijuto apgauta ir liko nusivylusi.

Per opozicinių frakcijų sukviestą visų Seimo narių pasitarimą rastas sprendimas, tenkinantis opoziciją.

Seimo Pirmininkas V. Pranckietis pranešė, kad valdančioji frakcija sutinka pripažinti politikus sukiršinusį pirmąjį balsavimą, kuomet svarstant Medicinos praktikos įstatymo pataisų projektą buvo pritarta konservatorių pasiūlymui kitąmet padidinti gydytojų rezidentų darbo užmokestį.

Po pasitarimo Seimas sugrįžo į šio įstatymo priėmimo procedūrą.

Tačiau įstatymas, kuris numato gydytojų rezidentų algų padidinimą, nepriimtas, nes už balsavo 63, prieš 8, susilaikė 57 Seimo nariai.

Po tokio balsavimo konservatorius Andrius Kubilius apgailestavo dėl valdančiųjų apgavystės, tvirtindamas, kad labiausiai apgauti yra jaunieji medikai.
ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite