Angle down Atgal

Seime pasirašyta rezoliucija, raginanti balsuoti prieš įstatymo projektą, kuriuo siekiama uždrausti nėštumo nutraukimą

Rugsėjo 27 d. Seime pasirašyta rezoliucija „Dėl moterų reprodukcinių teisių apsaugos“, kviečianti Seimo narius balsuoti prieš įstatymo projektą, kuriuo norima uždrausti nėštumo nutraukimą, tai yra visiškai riboti moterų laisvę pasirinkti.

2013 m. registruotas Gyvybės prenatalinėje fazėje apsaugos įstatymas siūlo drausti nėštumo nutraukimą visais atvejais, išskyrus dvi išimtis – jei gresia pavojus moters gyvybei ar sveikatai arba jei yra pagrįstų įtarimų, kad nėštumas atsirado dėl nusikalstamų veikų.

Liberalų sąjūdžio frakcija nepritaria šiam projektui, toks draudimas nėra pagrįstas, juolab nėra pagrindo manyti, kad jis skatintų gimstamumą. Priešingai, siūlomas įstatymas gerokai ribotų moterų teisę į jų kūno neliečiamumą ir privataus gyvenimo apsaugą. Pažymima, kad siūlomas įstatymas prieštarautų tarptautinėms žmogaus teisių konvencijoms.

Žmogaus teisių komiteto narės Viktorijos Čmilytės-Nielsen teigimu: „Pritardama projekto iniciatorių deklaruojamam tikslui didinti gimstamumą ir mažinti nėštumo nutraukimų skaičių, iš esmės prieštarauju jų siūlomam drakoniškam draudimui, kuris pažeistų moterų teises ir verstų į krizines situacijas patekusias moteris rinktis nesaugų nėštumo nutraukimą. Kur kas veiksmingiau gyvybę saugotų jaunimo lytinis švietimas, prieinami šeimos planavimo metodai ir subalansuota socialinių paslaugų sistema.“

Parlamentarė, žmogaus teisių gynėja Dovilė Šakalienė priduria: „Nėštumo nutraukimas yra skausminga situacija bet kuriai moteriai, tačiau pernelyg dažnai tai netgi nėra moters sprendimas – patirtas smurtas ar jo grėsmė, skurdas ar kitos sudėtingos aplinkybės dažnai nepalieka kitos išeities. Tad jei norime sumažinti abortų skaičių, ištieskime pagalbos ranką moterims, kurios daro šį sprendimą tik dėl to, kad mes jų neginame. Nebauskime moterų dar labiau, tai nežmoniška.“

Šį įstatymo projektą pateikė Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos frakcija dar 2013 m. Šių metų spalio mėnesį jis bus svarstomas Žmogaus teisių komitete. Liberalų sąjūdžio frakcija pažymi, kad 2010 m. atliktų „Spinter tyrimų“ duomenimis, net 84 procentai Lietuvos gyventojų pritaria laisvam moters apsisprendimui nutraukti nepageidautiną nėštumą ir ragina įstatymo projektui nepritarti.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite