REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Politika2019 m. Liepos 5 d. 14:47

Seime pasirašyta nauja valdančiosios koalicijos sutartis

Vilnius

Dainiaus Labučio (ELTA) nuotr.

Reporteris LinaŠaltinis: Etaplius.lt


90309

Penktadienį Seime susirinkę keturių partijų, daugiau nei mėnesį trukusių derybų metu formavusių valdančiąją koaliciją – „valstiečių“, „tvarkiečių“, „socialdarbiečių“ ir Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos (LLRA-KŠS) pirmininkai pasirašė koalicinę sutartį. Be Vyriausybės programos punktų suderinimo, buvo pasidalinti ir ministrų postai.


Foto galerija:

rodyti.jpg
rodyti-16.jpg
rodyti-15.jpg
rodyti-14.jpg
rodyti-13.jpg
rodyti-12.jpg
rodyti-11.jpg
rodyti-10.jpg
rodyti-9.jpg
rodyti-8.jpg
rodyti-7.jpg
rodyti-6.jpg
rodyti-5.jpg
rodyti-4.jpg
rodyti-3.jpg
rodyti-2.jpg
rodyti-1.jpg

rodyti.jpg

Naujoji valdančiosios daugumos sutartis numato, kad gausiausią frakciją turintiems „valstiečiams“ teko 9 ministrų portfeliai, „socialdarbiečiams“ – 2, „tvarkiečiams“ – 1, o lenkų rinkimų akcijos prerogatyvoje atsidūrė 2 ministerijos.

Kaip ir buvo skelbta anksčiau, nepaisant „socialdarbiečių“ reikalavimo gauti Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos (SADM) kėdę, pastaroji lieka „valstiečiams“. Tai trečiadienį Vyriausybėje sakė ir premjeras Saulius Skvernelis. Anot jo, dabartinio SADM ministro Lino Kukuraičio darbas jį tenkina, nes, premjero teigimu, ministerijos darbas yra efektyvus ir pokyčiai yra akivaizdūs.

„Mane tenkina ministro Lino Kukuraičio darbas, aš tikrai matau milžiniškas problemas, kurios buvo, kurios dar yra, progresą, pokytį. Atsakomybės sritis tikrai nėra paprasta, bet aš esu patenkintas ministro darbu“, – sakė S. Skvernelis.

Žemės ūkio ministerijos ir Užsienio reikalų ministerijos (URM) postai atiteko Socialdemokratų darbo partijai (LSDDP). Kaip jau anksčiau skelbė partijos lyderis Gediminas Kirkilas, užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius lieka savo poste, o dabartiniam žemės ūkio ministrui Giedriui Surpliui, informavo G. Kirkilas, teks pasitraukti.

„ŽŪM ministras keisis. Mes deleguojam savo kandidatą“, – sakė G. Kirkilas, neatskleidęs būsimo ministro pavardės.

Anot jo, Seimo pirmininko posto atitekimas „socialdarbiečiams“ numatytas, tačiau, teigė jis, partijoje dėl šios pozicijos vis dar vyksta diskusijos. Nepaisant to, teigė G. Kirkilas, net Viktorui Pranckiečiui atlaikius nepasitikėjimo procedūrą Seime, koalicijos sutartis liks galioti.

Tvarkai ir teisingumui atiteko krašto apsaugos ministerijos postas. Partijos pirmininkas Remigijus Žemaitaitis teigė, kad pastarąją vietą užims profesionalus žmogus, šiuo metu dirbantis Seime.

Kultūros ministerija, kaip anksčiau ir buvo susitarta, dalinasi Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (LVŽS) su Tvarka ir teisingumu. Ministras Mindaugas Kvietkauskas lieka savo poste.

LLRA-KŠS gavo Vidaus reikalų (VRM) bei Susisiekimo ministerijos postus. Partijos lyderio Valdemaro Tomaševskio teigimu, kas užims ministrų postus dar nėra apsispręsta. Bet kartu pabrėžė, kad turėtų tinkamų žmonių iš savo partijos atstovų, galinčių eiti šių ministerijų vadovų pareigas.

„VRM yra administracijos, savivaldos ministerija, tai jūs puikiai suprantat, kad mes esame stiprūs šioje srityje“, – žurnalistams penktadienį po partijos prezidiumo Seime posėdžio sakė V. Tomaševkis, pasidžiaugęs, jog daug diskusijų sukėlęs klausimas dėl vaiko pinigų padidinimo užbaigtas: 70 eurų bus skiriama visoms šeimoms ir 30 eurų – daugiavaikėms ir socialiai remtinoms šeimoms.

Anot LVŽS pirmininko Ramūno Karbauskio, Seime susiformavo valdantieji, turintys aritmetinę daugumą – daugiau nei pusę Seimo narių. Tai, pasak jo, palaiko stabilumą valstybėje.

„Tikiuosi, kad tą stabilumą išlaikysime mažiausiai iki kadencijos pabaigos“, – konstatavo „valstiečių“ lyderis.

„Valstiečių“ pirmininkas atskleidė, kad parašai, reikalingi surinkti parlamente, siekiant surengti nepasitikėjimo procedūrą Seimo pirmininku V. Pranckiečiu, buvo surinkti, tačiau pastaroji procedūra, pasak R. Karbauskio, yra sustabdyta iki LVŽS Tarybos posėdžio liepos 15 d., kuri spręs, ką daryti su Seimo pirmininko pozicija, iš kurios V. Pranckietis trauktis savo noru atsisako. Anot R. Karbauskio, po posėdžio gali būti nutarta organizuoti nepasitikėjimą V. Pranckiečiui Seime.

ELTA primena, kad dar gegužės 30 d. „valstiečiai“, „tvarkiečiai“ ir„socialdarbiečiai“ pasirašė memorandumą ir pradėjo ilgas derybas dėl Vyriausybės programos bei ministrų postų dalybas. Partijų, prie kurių vėliau prisijungė ir LLRA-KŠS, deleguoti derybininkai derino partijų teikiamus siūlymus Vyriausybės veiklos planui bei dalinosi ministerijų postus. Naujoji valdančioji koalicija Seime turės 76 balsus.

ELTA



REDAKCIJA REKOMENDUOJA