Angle down Atgal

Seimas priėmė svarstyti siūlymą dviratininkams šviesiuoju paros metu važiuoti be liemenių

Seimas ketvirtadienį priėmė svarstyti Seimo narių grupės siūlymą atsisakyti reikalavimo dviratininkams važiuojant šviesiuoju paros metu gyvenvietėse dėvėti ryškiaspalvę liemenę su šviesą atspindinčiais elementais arba būti įsijungus baltos šviesos žibintą priekyje ir raudonos šviesos žibintą gale.

Ne gyvenvietėse įstatymo rengėjai šį reikalavimą siūlo numatyti tik važiuojant važiuojamąja kelio dalimi, išskyrus dviračių takus, pėsčiųjų ir dviračių takus ir dviračių juostas.

Už įstatymo projekto svarstymą balsavo 35 Seimo nariai, prieš – 6, susilaikė – 19.

Parlamentaras Dainius Kepenis teigė palaikantis tokį siūlymą.

„Jie (dviratininkai. – ELTA) patys supranta, ką reikia daryti. Vien tik apsirengęs sportine apranga, ryškiomis spalvomis jau esi saugus, o liemenės nešiojimas nieko neišgelbėjo. Reikia palaikyti dviratininkų visuomenės prašymą“, – Seimo posėdyje sakė D. Kepenis.

Vis dėlto, anot Seimo nario Arvydo Nekrošiaus, įstatyme jau dabar nėra privaloma dėvėti liemenės.

„Kelių policijos nuomone, toks sprendimas pablogintų situaciją Lietuvos keliuose. Įstatyme niekas neliepia važiuoti su liemene. Yra arba liemenė, arba žibintas. Tai galima ir su žibintu važiuoti saugiai“, – teigė A. Nekrošius.

Įstatymo projektą parengė Seimo nariai Tomas Tomilinas, Aurimas Gaidžiūnas, Aušrinė Armonaitė ir Naglis Puteikis.

Pasak jų, toks reglamentavimas važiavimą dviračiu šviesiuoju paros metu padarytų patrauklesnį, skatintų gyventojus kasdieniam susisiekimui, ypač gyvenvietėse, daugiau naudoti ekologišką transportą – dviračius.

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite