REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Politika2021 m. Balandžio 20 d. 13:09

Seimas nepritarė pasiūlytai naujai MMA skaičiavimo formulei

Vilnius

Asociatyvi LRS kanceliarijos nuotr.

Reporteris MonikaŠaltinis: Etaplius.lt


172254

Seimas nepritarė siūlymui Darbo kodekse numatyti, kad minimalioji mėnesinė alga (MMA) turi būti ne mažesnė kaip 55 proc. šalies vidutinio darbo užmokesčio.

Už tokią Seimo Darbo partijos frakcijos seniūno pavaduotojo  Valentino  Bukausko  pateiktą dar praėjusią Seimo kadenciją 2018 metų gruodį įregistruotą Darbo kodekso pataisą antradienį balsavo 60 Seimo narių, prieš buvo 32, susilaikė 38 parlamentarai.

Projektas nebuvo galutinai atmestas, nes parlamentarai nutarė grąžinti jį  tobulinti.

Kalbėdamas apie mažas algas V. Bukauskas sakė, kad nėra normalu, kai žmonės  priversti prašyti socialinės paramos. Tačiau projekto oponentai tvirtino, kad toks siūlymas gali išbalansuoti  kitų darbuotojų algas.

Projektu taip pat buvo siūloma nustatyti, kad MMA dydis būtų apskaičiuojamas atsižvelgiant į praėjusių metų ketvirto ketvirčio ir einamųjų metų pirmų trijų ketvirčių šalies vidutinio darbo užmokesčio vidurkį, kurį skelbia Statistikos departamentas.

Pagal pateiktą Darbo kodekso pataisą, minimalųjį valandinį atlygį ir minimaliąją mėnesinę algą tvirtintų Vyriausybė.

Galiojančiame Darbo kodekse minimalioji mėnesinė alga nėra susieta su vidutiniu šalies darbo užmokesčio dydžiu.

Šiuo metu numatyta, kad minimalusis darbo užmokestis (minimalusis valandinis atlygis ar minimalioji mėnesinė alga) – mažiausias leidžiamas atlygis už nekvalifikuotą darbą darbuotojui atitinkamai už vieną valandą ar visą kalendorinio mėnesio darbo laiko normą. Nekvalifikuotu darbu laikomas darbas, kuriam atlikti nekeliami jokie specialūs kvalifikacinių įgūdžių ar profesinių gebėjimų reikalavimai.

Minimalųjį valandinį atlygį ir minimaliąją mėnesinę algą tvirtina Vyriausybė, gavusi Trišalės tarybos rekomendaciją ir atsižvelgdama į šalies ūkio vystymosi rodiklius bei tendencijas.

ELTA



REDAKCIJA REKOMENDUOJA