Angle down Atgal

Savivaldybių kontrolieriai ruošia bendrą auditą

Rugsėjo 6 dieną Visagine susitiko Utenos apskrities savivaldybių kontrolieriai: Anykščių – Artūras Juozas Lakačiauskas; Molėtų – Elena Putnienė; Utenos – Daiva Karalienė; Zarasų – Irma Maldauskienė (Utenos apskrities savivaldybių kontrolierių kuratorė ir Savivaldybių kontrolierių asociacijos (SKA) valdybos narė) bei Visagino – Imantas Umbražiūnas, SKA valdybos narys. Į susitikimą atvyko ir SKA valdybos pirmininkė, Kėdainių rajono savivaldybės kontrolierė Zita Valiauskienė.

Z. Valiauskienė pristatė SKA poziciją dėl Seime, darbo grupėje, nagrinėjamų savivaldybių kontrolierių veiklos efektyvinimo klausimų, suteikiant daugiau galimybių bei nustatant naujų pareigų kontrolierių veiklą koordinuojančiai Savivaldybių kontrolierių asociacijai.

Savivaldybių kontrolierius priėmė Visagino savivaldybės merė Dalia Štraupaitė, kuri pabrėžė, kad kontrolierių atliekami auditai svarbūs ir būtini net tik sprendimų dėl savivaldybės biudžeto vykdymo ir konsoliduotųjų finansinių ataskaitų rinkinių priėmimui, bet ir tuo, kad kontrolieriai savivaldybių merams yra lyg nepriklausomi patarėjai, kurių argumentuota nuomonė padeda spręsti ne tik strateginius, visai bendruomenei svarbius, bet ir kasdienius klausimus, nes tik teisėti sprendimai deda pagrindą darniai savivaldybės plėtrai. Kontrolieriai domėjosi merės nuomone dėl savivaldybės veiklos sričių, kuriose būtų naudinga atlikti auditus visose apskrities savivaldybėse, kad gauti duomenys, pateiktos išvados ir rekomendacijos atneštų apčiuopiamą naudą savivaldybių žmonėms.

Zarasų savivaldybės kontrolierės I. Maldauskienės pasiūlymui visose apskrities savivaldybėse atlikti vienos iš savivaldybės savarankiškųjų funkcijų įgyvendinimo auditą, parengiant bendrus audito darbo dokumentus, susirinkusieji pritarė. Susitikime aptarti būsimo audito atlikimo ypatumai, nustatytos bendradarbiavimo kryptys, pasiskirstyta užduotimis, kad sisteminis auditas padėtų savivaldybės vadovams įvertinti ir spręsti konkrečias problemas kiekvienoje iš audituotų savivaldybių.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite