Angle down Atgal

Tarybos narių norai už gyventojų mokamus mokesčius?

Tai yra piliečio-reporterio nuomonė, už kurios turinį Etaplius.lt redakcija neatsako.

Nesenai „Etaplius“ perskaičiau publikuotą straipsnį, kuriame rašoma, kad "trys Šiaulių miesto politikai, liberalai Aurimas Lankas, Artūras Kulikauskas ir Arūnas Rimkus, raštu kreipėsi į merą, kad skubiai būtų inicijuota nepasitikėjimo administracijos direktoriumi procedūra ir būtų sušauktas neeilinis savivaldybės tarybos posėdis". Ką? Ir vėl?

Trūkt už vadžių, vėl iš pradžių

Šie liberalų veiksmai labai primena beveik dvejų metų senumo posėdį, įvykusį 2016-12-19, kai tarybos nario Alfredo Lankausko taip vadinama „naujoji politinė dauguma“, susidedanti iš liberalų, tuometinės „Tvarkos ir teisingumo“, Simulik judėjimo ir kitų tarybos narių organizavo neteisėtą tarybos posėdį ir jo metu atleido mero pavaduotoją Domą Griškevičių ir administracijos direktorių Eduardą Bivainį. Išvadą, kad liberalai turėjo didelį interesą atleisti administracijos direktorių darau iš to, kad jų atstovai pasirašė interpeliacijos tekstą ir, nors pirmu administracijos direktoriaus pavaduotoju tada buvo Martynas Šiurkus (TS-LKD), bet į laikinai einančio direktoriaus pareigas postą buvo siūloma Giedrė Mendoza Herrera (liberalė).

Perspėjimai dėl sprendimų teisėtumo

Posėdžio pradžioje dalis tarybos narių suabejojo posėdžio teisėtumu ir „naujos politinės daugumos“ skubotais veiksmais (žiūrėti video). Į tarybos nario Gintauto Lukošaičio klausimą „kas atlygins tarybos sprendimais padarytą žalą, jei posėdis ir jame priimti sprendimai bus pripažinti neteisėtais?“ Alfredas Lankauskas tik „pasitaisė ūsą“ ir atsakė, kad „jo manymu viskas yra teisėta ir niekam nieko mokėti nereikės“, neva viskas bus „OK“.

Savivaldybės teisininkė tarybos narius informavo, kad posėdis jos manymu yra neteisėtas ir organizuojamas nesilaikant LR Vietos savivaldos įstatymo nuostatų reikalavimų. Taip pat perspėjo, kad visi sprendimai, priimti šiame neteisėtame posėdyje, gali būti pripažinti neteisėtais ir atleidžiami asmenys galės Savivaldybę paduoti į teismą bei prisiteisti kompensacijas bei bylinėjimosi išlaidas.

Alfredo Lankausko įvardijama „naujoji politinė dauguma“ perspėjimus ir teisės aktus "pervažiavo traukiniu ir nurūko"

Nežiūrint į posėdžio metu skambėjusius perspėjimus ir abejones slaptu balsavimu, abu asmenys buvo atleisti. Vėliau teismas pripažino administracijos direktoriaus atleidimą neteisėtu, priteisė iš Savivaldybės jam išmokėti kompensacijas ir atlyginimą už pravaikštas (žiūrėti prisegtą paveiksliuką – iškarpą iš teismo sprendimo).

Ta pati baigtis turėjo ištikti ir sprendimą dėl neteisėto mero pavaduotojo atleidimo, todėl, siekiant nešvaistyti gyventojų mokamų mokesčių, meras skubiai sudarė taikos sutartį ir teismo nutartimi mero pavaduotojas buvo grąžintas į darbą, bet jam iš Savivaldybės priteista beveik 3200 eurų bylinėjimosi išlaidų ir kompensacijos už priverstines pravaikštas.

„Naujosios politinės daugumos“ noras išsipildė, o kiek tai kainavo gyventojams?

Mero teigimu (socialiniame tinklapyje Facebook), neteisėtai tarybos narių organizuotas posėdis ir jo pasekmės Savivaldybės biudžetui tada iš viso kainavo ~33000 eurų (kompensacijos už pravaikštas, išeitinės, bylinėjimosi išlaidos ir t.t.). Priminsiu, kad savivaldybių biudžetai yra daugiausiai surenkami iš gyventojų pajamų mokesčio. Vienam gyventojui, uždirbančiam „ant popieriaus“ 1000 eurų ir taikant 15 proc. GPM, reikia dirbti 220 (!) mėnesių, kad susidarytų 33000 eurų suma. Na, arba dešimčiai gyventojų – kiekvienam po 22 mėnesius.

Kas atlygins anuomet padarytą žalą, jei balsavimas buvo slaptas ir nėra žinoma, kurie tarybos nariai balsavo už atleidimą? Gal pasirašiusieji interpeliaciją ir organizavusieji neteisėtą posėdį su Alfredu Lankausku priešaky? Ar neturėtų tarybos nariai būti atsargesni su savo pasiūlymais ir nuomonėmis? Vis dėl to vėliau mokėti už jų "nuomones" ir neteisėtus sprendimus tenka mums – gyventojams.

P.S. tikiuosi šį kartą niekam nereikės dirbti šimtus mėnesių, kad būtų įgyvendinti šie liberalų reikalavimai ar pageidavimai.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite