Angle down Atgal

Savivaldybės Taryboje

BUS RENOVUOJAMI DAR 4 DAUGIABUČIAI

Dar 4 Kaišiadorių miesto daugiabučiai žada atsinaujinti: tai Birutės gatvės namas Nr. 5, Geležinkeliečių tako namai Nr. 9 ir 11 bei Gedimino gatvės daugiabutis Nr. 121. Modernizacijai daugiabučiai buvo atrinkti, kadangi jų maža energetinio efektyvumo klasė – F. Šių namų butų savininkai visuotiniuose susirinkimuose priėmė sprendimus dėl daugiabučių modernizavimo, o bendro naudojimo objektų administratorius inicijavo investicinių planų parengimą.

Po modernizacijos neatpažįstamai pasikeis ne tik namų išorė, bet tikimasi pasiekti ir ne mažesnę kaip C energetinio efektyvumo klasę: bus apšiltintos išorinės sienos bei cokolis; plokšti stogai apšiltinti, o šlaitinių stogų apšiltintos perdangos. Taip pat bus keičiama stogų danga, langai bei durys pakeisti į mažesnio šilumos pralaidumo; įstiklinti balkonai, atnaujintos šildymo bei karšto vandens sistemos, išvalyti vėdinimo kanalai.

Techninės dokumentacijos parengimas ir modernizavimo rangos darbai finansuojami patalpų savininkų, ES struktūrinių fondų ir valstybės biudžeto lėšomis. Planuojama, jog po renovacijos bendros visų daugiabučių namų energijos sąnaudos sumažės ne mažiau kaip 40 proc.
„LIAUDIES BALSAS“

Kai buvo apsvarstyti visi posėdžio darbotvarkės klausimai, į tribūną pasiprašė kaišiadorietė Liudvika Lisauskienė. Aktyviai rajono reikalais besidominti ir dalyvaujanti kiekviename savivaldybės tarybos posėdyje moteris šį kartą išsakė ir priekaištų, ir pasiūlymų. L. Lisauskienė atsinešė parašais patvirtintą žmonių raštą dėl kelio nuo Lomenių iki Palomenės asfaltavimo.

– Bendruomenė surinko parašus, prašo padėti, - įteikdama raštą sakė moteris. Meras informavo, jog kelių sąrašas bus svarstomas kovo arba balandžio mėnesį, tačiau reikėtų patikslinti, kieno pavaldume yra minėta kelio atkarpa: savivaldybės ar kelių direkcijos. L. Lisauskienė nesusilaikė ir dėl asmeninės nuoskaudos: praėjusių metų gruodį savivaldybės tarybos posėdyje nebuvo patenkintas jos prašymas atleisti nuo žemės mokesčio už Karlaukos kaime esančius 4,48 ir 2,06 ha žemės sklypus. Nors, kaip buvo rašoma, projekto aiškinamajame rašte, savininkei taikoma neapmokestinamų žemės dydžių lengvata – už 3 ha mokesčiai neskaičiuojami, tačiau vis tik susidaro kelios dešimtys eurų: virš 3 ha yra apleista ir nenaudojama žemė. Pagal galiojančius teisės aktus, skaičiuojant mokestį už apleistas ir nenaudojamas sklypų dalis, taikomas 4 proc. žemės mokesčio tarifas.

Taip pat netaikomas 0,35 žemės vertės koeficientas, kuris žymiai sumažintų mokesčio dydį. Kaip apskaičiuota aiškinamajame rašte, jis būtų apie 18-20 € per metus. Deja, šiuo atveju už 2018 m. (su delspinigiais) bei 2019 metus „prikapsėjo“ 178 €. Be to, savo bute gyvendama viena ir gaudama tik pensiją, kaišiadorietė dėl turimos žemės, viršijančios turto normatyvą šildymo kompensacijai gauti, šildymo sezonu turi mokėti visą kainą.

– Aš susimokėsiu, tačiau kodėl jūs, konservatoriai, taip nusistatę, kodėl manęs negalite atleisti ar nors sumažinti mokestį? – kritikos strėles kaišiadorietė nukreipė į vieną partiją, nors gruodžio mėnesio savivaldybės tarybos posėdyje už tai, kad nuo mokesčio ji atleista nebūtų balsavo 13 įvairių partijų atstovų, susilaikė socialdemokratė L. Rudienė, Laisvės partijos narys Š. Čėsna ir konservatorius M. Vaicekauskas. Už tai, kad atleisti, balsavo konservatorė D. Nasevičienė, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos narys D. Matkevičius, socialdemokratas A. Radvila ir liberalsąjūdietis K. Moroza. Kaip ir praėjusiame posėdyje, šįsyk savininkei taip pat buvo siūloma žemę arba parduoti, arba išnuomoti – tuomet vietoje išlaidų atsirastų pajamos, tačiau L. Lisauskienė sakė su savo nuosavybe atsisveikinti neketinanti. – Neturiu televizoriaus, todėl laidų einu žiūrėti pas dukrą. Kodėl jūs leidžiate įstaigai per visą naktį dirbti, prekiauti alkoholiu? – dėl išduoto leidimo ir naktį prekiauti alkoholiu priekaištavo L. Lisauskienė, minėdama suniokotą aplinką, „apsiusiotą“, pasak jos, priešgaisrinės tarnybos pastatą bei kitas eibes, kurių, pasak jos, nuolat prikrečia parduotuvės klientai.

Beje, tai – ne tik jos vienos nuomonė. Meras replikavo, jog pastaba – ne visai tuo adresu: licenzijų išdavimo taisykles, tokių įstaigų darbo laiką nustato Seimas. „Tačiau šiandien rinksis narkotikų ir alkoholio kontrolės komisija, kalbama bus ir apie tai“, - sakė rajono vadovas.
DARBUI SU JAUNIMU

Atsižvelgdami į tai, kad Rumšiškių kultūros centre numatytas atviras darbas su jaunimu, tarybos nariai padidino šio centro didžiausią leistiną pareigybių skaičių pridėdami pusę etato. Lėšos šiam tikslui numatytos savivaldybės biudžete. Nuo šiol Rumšiškių kultūros centre yra 13,43 darbuotojų etato.
MELIORACIJA

Patvirtintas šių metų valstybės lėšomis finansuojamų prioritetinių melioracijos darbų sąrašas. Jame numatyti: Žiežmarių apylinkės seniūnijos melioracijos projektų P13-1973 ir P2-1963 griovio Nr. G-1 bei jame esančių melioracijos statinių remontas; Rumšiškių seniūnijos melioracijos projekto P11-1972 griovio Nr. 3 bei jame esančių melioracijos statinių remontas; Žiežmarių apylinkės seniūnijos melioracijos projekto P1-1967 griovių Nr. L-1; L-1-4; L-1-4-4 bei juose esančių melioracijos statinių remontas; Žaslių seniūnijos melioracijos projekto P8-1971 griovio Nr. 1 bei jame esančių melioracijos statinių remontas; Palomenės seniūnijos melioracijos projekto P4-1976 griovio Nr. 2 bei jame esančių melioracijos statinių remontas; Kruonio seniūnijos melioracijos projekto P5-1960 griovio Nr. K1 bei jame esančių melioracijos statinių remontas; Žaslių seniūnijos melioracijos projekto P9-1976 griovio Nr. 2 bei jame esančių melioracijos statinių remontas; Kruonio seniūnijos ir Žiežmarių apylinkės seniūnijos melioracijos projektų P15-1984 ir R13-1991 griovių Nr. L-2; L-2-1; L-2-1-2 bei juose esančių melioracijos statinių remontas; Žaslių seniūnijos melioracijos projekto P6-1971 griovio Nr. L-1 bei jame esančių melioracijos statinių remontas; Kruonio seniūnijos melioracijos projekto P10-1978 griovio Nr. 1 bei jame esančių melioracijos statinių remontas; rajono savivaldybės valstybei nuosavybės teise priklausančių avarinių melioracijos statinių gedimų remontas.

Taip pat į sąrašą įtrauktos melioruotos žemės ir melioracijos statinių apskaitos duomenų rinkinių tvarkymo paslaugos; nenumatyti melioracijos statinių ir įrenginių priežiūros darbai.
MOKINIŲ MAITINIMAS

Pakeistas Mokinių nemokamo maitinimo mokyklose tvarkos aprašas. Naujajame apraše numatyta, jog mokinių nemokamas maitinimas (pusryčiai, pietūs, pavakariai, maitinimas mokyklų organizuojamose vasaros poilsio stovyklose) yra socialinės paramos mokiniams rūšis.

Maitinimas skiriamas vadovaujantis galiojančiais teisės aktais. Taip pat konstatuota, jog mokiniams nemokamas maitinimas neteikiamas, jeigu jų tėvai yra atleisti nuo mokėjimo už vaikų maitinimą mokyklų bendrabučiuose, išskyrus Įstatymo 5 straipsnio 3 dalyje nustatytą atvejį. Už lėšų, skirtų nemokamam maitinimui, naudojimą atsakingi mokyklų vadovai.
PASLAUGOS IR ĮKAINIAI

Patvirtintas Socialinių paslaugų centro teikiamų socialinių paslaugų sąrašas ir įkainiai. Teikiamų paslaugų spektras labai platus, jis apima bendrąsias bei specialiąsias (socialinės priežiūros ir globos) socialines paslaugas.

Taip pat patvirtintas didžiausias leistinas pareigybių skaičius Socialinių paslaugų centre. Jame nustatyta 68,75 pareigybės, finansuojamos iš savivaldybės biudžeto; 45,2 pareigybės, apmokamos iš valstybės biudžeto specialių tikslinių dotacijų bei 9,5 pareigybės, kurios finansuojamos iš biudžetinių įstaigų pajamų įmokų. R. Suslavičienės nuotr.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite