Angle down Atgal

Savivaldybė žada skirti daugiau dėmesio kultūros paveldo objektams

Spalio 28 d. meras Saulius Jauneika, Administracijos direktorius Sigitas Žvinys bei Architektūros ir teritorijų planavimo skyriaus paveldo specialistė Nijolė Stalnionienė Vilniuje susitiko su Kultūros paveldo departamento prie Kultūros ministerijos direktoriumi Vidmantu Bezaru, skelbia Molėtų rajono savivaldybė. Esą vis daugiau Molėtų kraštą aplankančių žmonių domisi istorija, kultūros paveldo objektais, todėl aktualu, kad jie tinkamai reprezentuotų ne tik Molėtus, bet ir Lietuvą.

Kalbėdamiesi apie Molėtų rajone esančių kultūros paveldo objektų būklę, Savivaldybės atstovai akcentavo būtinybę užbaigti Videniškių atgailos kanauninkų vienuolyno vidaus apdailą, sutvarkyti fasadus bei tęsti restauravimo darbus. Taip pat parengti Videniškių šv. Lauryno bažnyčios altorių, sakyklos ir koplyčios tyrimų bei tvarkybos projektus.

Valstybės saugomas XIX a. Alantos dvaro sodybos kompleksas traukia dėmesį čia įsikūrusiu palaimintojo T. Matulionio muziejumi, V. Žuko meno galerija, Amatų centru, tačiau rūmų bokštas bei pagrindinis fasadas prašosi remonto, todėl kalbėta apie restauravimo ir remonto galimybes.

Departamento direktorius su savivaldybės vadovais taip pat svarstė, kaip išsaugoti ir konservuoti Baltadvario dvaro sodybos fragmentus, aptarė Alantos sinagogos restauravimo, Libertavo dvaro teisinės priklausomybės klausimus.

Sutarta, kad lapkričio antroje pusėje Departamento direktorius Vidmantas Bezaras apsilankys Molėtuose ir kultūros objektų tvarkymas bus aptartas detaliau.

Pagal Molėtų rajono savivaldybės administracijos informaciją

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite