Angle down Atgal

Savęs pažinimas per dailės terapiją

Sausio 23 d. Rūdiškių bibliotekoje vyko dailės terapijos užsiėmimai, kuriuos vedė psichologė Ariana Karpovičiūtė.

Dailės terapija – tai emocinės savijautos gerinimas, geresnis savęs supratimas, savo santykio su kitais pažinimas ir tobulinimas. Ji, nepriklausomai nuo amžiaus, suteikia galimybę pajausti, išgirsti, pamatyti ar išreikšti save per kūrybinį procesą, dailę, spalvas bei pajausti viso to terapinį poveikį. Savo sukurtu kūriniu žmogus papasakoja tai, ką slepia jo pasąmonė, ant popieriaus išlaisvina tai, kas slegia ištisus metus. Dailės terapija suteikia galimybę pažinti save, ugdo mus kaip asmenybes, gydo mūsų kūną bei sielą.

Dailės terapijos užsiėmimai nėra skirti norintiems išmokti piešti ar sukurti kokį estetišką meno kūrinį. Kurdamas žmogus susikoncentruoja į save, mokosi savistabos. Dailės terapija visiškai nereikalauja specialių meninių sugebėjimų, svarbus pats kūrybinis procesas, kuris pagal poreikius gali būti gydantis, ugdantis, atpalaiduojantis. Žvelgiant į savo piešinius su patyrusio specialisto pagalba pradedi „skaityti“ savo darbų simbolių kalbą ir palaipsniui imi suprasti, kokios tave kamuoja problemos.

Užsiėmimo pradžioje lektorė trumpai papasakojo, kas yra dailės terapija, kokie jos tikslai ir uždaviniai. Atsipalaidavimui atlikome geometrinės asmenybės testą, vėliau tik su dviem spalvom turėjome išpiešti esamą emociją. Pirmus savo darbus neaptarinėjome, bet turėjome išmesti juos į šiukšliadėžę. Labai buvo gaila išmesti teigiamas emocijas. Vėliau gavome naują užduotį, kurios tema „Mano gimimas“, išklausėme instrukciją. Darbui buvo skirta dvidešimt minučių, galėjome naudoti visas spalvas. Visos užsiėmimo dalyvės sėkmingai dalyvavo dailės terapijos dirbtuvėse. Teko visoms pasisakyti apie savo potyrius piešiant ir išklausyti kitų dalyvių, taip pat ir psichologės pastebėjimų.

Užsiėmimas buvo nepaprastai įdomus. Savęs pažinimas grindžiamas principu, jog tik gerai pažinęs save, gali pažinti kitą. Dėkojame psichologei Arianai Karpovičiūtei už galimybę labiau pažinti savo sielos gelmes.


comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite