Angle down Atgal

Savanorystė – tai dovana

Tėvų savanorystė darželyje paįvairina ugdomąjį procesą ir teigiamai veikia vaikų savivertę, skatina pasitikėjimą savimi. Vaikai tampa veiklesni, smalsesni, o tai tiesiogiai siejasi su geresniais jų pasiekimais. Savanorystė – tai dovana ne tik kitiems, bet ir sau, savo vaikui.

Marijampolės lopšelyje-darželyje „Vaivorykštė“ sausio 16-osios popietę grupėje „Aitvarai“ savanoriavo ugdytinio Mykolo mama. Savanoriška veikla – tai neatlyginamai atliekama veikla vaikams, šiuo atveju – tai pažintinė valandėlė. Edukacinės veiklos tikslas – įgyti supratimą apie žmonių darbą, supažindinti su gydytojo profesija, sužinoti, kaip rūpintis savo sveikata.

Mykolo mama bendravo su „Aitvarų“ ir „Kiškiukų“ grupių vaikais, perteikė, kad gydytojo pareiga – suteikti žinių apie sveiką gyvenimo būdą, rūpintis sveikatos problemomis, profilaktika ir gydyti žmones.

Gydytoja A. Drukteinė supažindino ugdytinius su gydytojų darbo priemonėmis. Ji parodė, kaip fonendoskopu klausoma širdies tonų, plaučių alsavimo ir nustatoma, ar vaikas sveikas, ar serga. Savanorė mamytė parodė, kaip naudojamas kraujo spaudimo aparatas, kuriuo matuojamas kraujospūdis.

Ugdytinio mama su vaikais apžiūrėjo rentgenogramas, atliekamas rentgenologinių tyrimų metu, ir paaiškino, kokie požymiai atskleidžia žmogaus kūno pakitimus. Mykolo mama supažindino su knygele, kurią perskaitę daugiau sužinosime apie žmogaus kūną, gydytojo profesiją.

A. Drukteinė mažųjų klausė, ką reikia daryti, kad jie augtų sveiki, koks yra sveikiausias maistas. Ugdytiniai sužinojo, kad sveikiausi maisto produktai – daržovės ir vaisiai, kuriuos reikia vartoti kasdien. Sveikų maisto produktų vartojimas padės lengviau ir rečiau sirgti.

Savanorė mamytė paminėjo, kad vaikas, gaudamas pakankamą fizinį krūvį, gyvendamas pagal sveikos gyvensenos principus, tinkamai vystosi.

Ugdytiniai sakė, kad ir jie, kai užaugs, rinksis gydytojo profesiją, gydys žmones ir padės jiems pasveikti.

Gydytojos šypsena ir šiltas bendravimas su ugdytiniais padėjo jiems įgyti drąsos apsilankyti gydytojo kabinete, o profesijos pristatymas praplėtė akiratį, suteikė naujų žinių, mokymosi motyvacijos.

R. MOKOLAITĖ,

D. KAVALIAUSKIENĖ

Lopšelio-darželio „Vaivorykštė“ ikimokyklinio ugdymo mokytojos

Nuotraukos iš darželio archyvo

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite