Angle down Atgal

Savanoriai imasi siūti veido kaukes

Ekstremalioje situacijoje rokiškėnai aktyviai savanoriauja ir imasi siūti veido kaukes. Tam nereikia nei projektų, nei darbo grupių, užtenka iniciatyvos ir socialiniuose tinkluose paskleistos žinios. Kai kurie kalbinti savanoriai nesutiko viešintis arba išsakė vienintelį pageidavimą: „Apie mane rašykit kuo mažiau, nes didžiausią darbą padarė kiti.“

Rėmėjų gretos stiprėja

Viena Rokiškio įmonė dovanojo medžiagos veido kaukėms siūti. Jos vadovas kategoriškai nesutiko viešintis, nes „geri darbai daromi tyliai“. Rajono žmonėms numatoma pasiūti apie 5 tūkst. kaukių. Visą savaitgalį virė savanoriškas darbas: medžiaga nuvežta į Vilnių ir ten sukirpta, parengta kaukių siuvimo instrukcija, mūsų rajone ieškota jas siūti galinčių savanorių. Numatyta, kad dalijant kaukes prioritetai bus teikiami Rokiškio socialinės paramos centro darbuotojams, savanoriams, medikams.

Pirmadienį ryte jau buvo galima apibendrinti pirmuosius rezultatus. Iš Vilniaus buvo parsivežta dalis sukirptų veido kaukių. Instrukciją, kaip jas siūti, sukūrė kraštietė Jolanta Gegelevičiūtė. Tolesnis darbas vyko mūsų rajone. Sukirptos dalys išdalintos norinčioms prisidėti siuvėjoms, taip pat bendruomenių, seniūnijų atstovams, kurie gali organizuoti, kas siūtų kaukes bendruomenių nariams. Neatlygintinai darbavosi keturiolika savanorių, ruošiniai joms buvo pristatyti iki namų. Moterys pasiuvo apie 400 kaukių, dalis jų skirta rajono ligoninei. „Siuvusios pilietiškos moterys įvairaus akiračio ir patirties. Malonu, kad jos neliko abejingos ir šiai veiklai skyrė savaitgalį. Pastebėjome, kad jautrus gydytojo ar ligoninėje esančių ligonių vardas. Tai sustiprino įsitikinimą, jog medikas mūsų visuomenėje yra autoritetas. Pamačiau gražią Lietuvą, besiskiriančią nuo tų valdininkų, kurie išjungia telefoną arba viešai tvirtina, jog viskuo pasirūpinta“, – kalbėjo vienas savanorių Valius Kazlauskas. Pasak jo, pirmadienį atsirado daugiau rėmėjų, į kvietimą atsiliepė Raudonojo Kryžiaus draugijos Rokiškio skyrius.

Vis dar reikalingi savanoriai siūti kaukes. Norintieji ir galintieji prisidėti skambinkite tel. 8 656 12 725, 8 686 13 741.

Išsamiau skaitykite „Gimtajame…“

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite