Angle down Atgal

Savaitgalio projektas: tapyba kitaip

Vaikai arba anūkai negali atsitraukti nuo išmaniųjų telefonų, planšečių bei kompiuterių? Šį savaitgalį pasiūlykite jiems drauge užsiimti tapyba. Ne bet kokia: įprastas priemones pakeiskite siūlais arba skutimosi putomis.

Popieriaus lapą vertikaliai, horizontaliai ir įstrižai išmarginkite įvairių spalvų vaškinėmis kreidelėmis. Tuomet padarykite mišinį iš juodų akrilinių dažų ir skysto muilo – mišinio konsistencija turėtų būti kaip guašo. Juo padenkite popieriaus lapą ir luktelėkite pusvalandį. Kad laukimas neprailgtų, drauge su vaikais paskanaukite ledų ant pagaliukų. Pagaliukų neišmeskite – jie taps puikiu įrankiu, padėsiančiu sukurti kontrastingą piešinį, švelniai rėžiant akriliniais dažais padengto popieriaus lapo paviršių.

Dar vieną stebuklingą mišinį tapybai pagaminsite iš klijų, skutimosi putų ir norimos spalvos dažų. Šie neįprasti dažai ypač tinkami piešti artėjančios žiemos simbolius – senius besmegenius, mat išdžiūvę tampa purūs, malonūs liesti.

Su siūlais. Kitas būdas be didelių pastangų nutapyti ypatingą piešinį – pasitelkti į pagalbą siūlus.
Su siūlais. Kitas būdas be didelių pastangų nutapyti ypatingą piešinį – pasitelkti į pagalbą siūlus.

Vaikams galite pasiūlyti išbandyti žaismingą tapybą rašalu. Ant balto popieriaus lapo teptuku, pamirkytu vandenyje, užrašykite žodį arba nupieškite piešinį. Tuomet skirtingas žodžio arba piešinio vietas bakstelėkite pipete, prisunkta rašalo. Jeigu piešinys sudėtingesnis, vietoje pipetės naudokite plunksnakotį.

Kitas būdas be didelių pastangų nutapyti ypatingą piešinį – pasitelkti į pagalbą siūlus. Geriausia, jei šie būtų natūralaus pluošto, pavyzdžiui, lininiai, ir šiek tiek storesni. Dvi penkiolikos centimetrų ilgio siūlų juosteles susukite ir įmerkite į skirtingų spalvų dažus.

Leiskite dažams įsigerti, o tuo tarpu perlenkite baltą popieriaus lapą pusiau, tarsi atvirutę. Siūlų juosteles ištraukite ir pagal fantaziją išvinguriuokite ant vidinės „atvirutės“ dalies. Siūlų kraštus palikite išsikišusius. „Atvirutę“ užverskite ir švelniai prispauskite pirštais – jog atsispaustų dažuose mirkytų siūlų forma ir raštas. Tuomet lengvu mostu ištraukite siūlus – tai darykite neatvertę „atvirutės“. Rezultatas – abstraktus ir originalus piešinys. Beje, jis gali būti daugiau nei dviejų spalvų arba priešingai – tik vienos.

Jeigu nebijote išsitepti – o bijoti tikrai nereikėtų – tapykite su pirštais. Ant balto popieriaus lapo palikite skirtingų spalvų pirštų atspaudus ir juodu markeriu išgryninkite piešinį.

Su pirštais. Ant balto popieriaus lapo palikite skirtingų spalvų pirštų atspaudus ir juodu markeriu išgryninkite piešinį.
Su pirštais. Ant balto popieriaus lapo palikite skirtingų spalvų pirštų atspaudus ir juodu markeriu išgryninkite piešinį.
comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite