Angle down Atgal

Sania Kerbelis: Šiaulių sporto istorijos šimtmetis skaičiuojamas nuo žydų „Makabi“ klubo

Tradicinė X-oji Šiaulių dviračių diena, vyksianti liepos 25 d., šiemet ypatinga tuo, kad joje pirmąsyk dalyvaujanti Šiaulių apskrities žydų bendruomenė primena visiems apie Šiaulių sporto 100-metį.

Šiaulių sporto istorija siekia 100 metų. Prieš šimtą metų - 1921 . birželio 23 d. Šiauliuose buvo įkurtas žydų sporto klubas „Makabi“ ir organizuoto sporto Sąjūdis. Šiaulių pramonininkas Chaimas Frenkelis įkurtam klubui paskyrė 2 kektarų žemės sklypą sporto aikštelėms įrengti, įteigė taures ir prizus, rengė sporto vakarus. Tuometinių ir dabar atkurtų klubų sportininkai dalyvauja makabiadose.

Šiaulių apskrities žydų bendruomenės vadovas Sania Kerbelis sako, kad tai buvo organizuoto sporto pradžia Šiauliuose. Žydų bendruomenės rengiamas dviračių žygis tarpukario Lietuvos olimpinės rinktinės nariams šiauliečiams dviratininkams Isaakui Anolikui ir Jonui Vilpišauskui atminti šiuosyk įsilieja į Šiaulių dviračių dienos programą. Taip visas šis renginys šiemet tampa venu iš Šiaulių sporto šimtmečio rengnių.

 

Šiaulių žydų bendruomenė važiuos miesto bendruomenių ir mėgėjų grupėje „Minkime kartu“ su įvarių įmonių kolektyvais, klubais ir draugais. Po varžybų jėgoms atstatyti vaišins visus dalyvius gardžia koše.

Šiaulių dviračių lenktynės paskutinį liepos sekmadienį liepos 25 dieną, Šiauliuose, Vasario 16-osios gatvėje, 62.

Grupės startuoja atskirais startais, paisant dalyvių saugumo: 10.45 val. vaikų startas; 11.00 val. - MINKIME KARTU grupės startas; 11.30 val. 63 km distancijos startas; 11.32 val. 35 km startas; 13.30 val. neįgaliųjų startas 7 km. 14.00 val. pagrindinė, elito trasa 98 km, o 16.30 val. įteikiami apdovanojimai ir loterija. Visi varžybose išduoti numeriai dalyvauja loterijoje, pagrindinis prizas simbolinis – Vairo dviratis.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite