Angle down Atgal

Šalyje kaukia sirenos – tikrinama gyventojų perspėjimo ir informavimo sistema

Trečiadienį atliekamas gyventojų perspėjimo ir informavimo sistemos techninis patikrinimas, kurio metu visoje šalyje jungiamos sirenos. Šis patikrinimas atliekamas vykstant valstybinio lygio civilinės saugos pratyboms, kurių metu tikrinamas civilinės saugos sistemos pasirengimas reaguoti į galimą branduolinę avariją.

Pratybose vertinamas institucijų gebėjimas operatyviai perduoti ir atnaujinti informaciją apie branduolinę avariją. Be to, tikrinama gyventojų perspėjimo ir informavimo sistemos (GPIS) veikla ir tai, kaip teikiama pirminė informacija bei rekomendacijos gyventojams.

Išgirdus sirenų garsus, gyventojams privalu įsijungti televizorių arba radijo imtuvą ir per Lietuvos televiziją, Lietuvos radijo 1-ąją ir 2-ąją bei radijo FM-99 programas išklausyti perduodamą informaciją, sakoma Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento pranešime. Apie perspėjimo ir informavimo sistemos patikrinimą gyventojai taip pat informuojami ir trumpaisiais pranešimais į mobiliuosius telefonus.

Remiantis 2020 metais atlikta gyventojų apklausa, 82 proc. Lietuvos gyventojų yra girdėję apie gyventojų perspėjimo ir informavimo sistemą, 67 proc. nurodo, kad perspėjimo pranešimą kada nors yra gavę į savo mobilųjį telefoną. Tačiau tik 38 proc. Lietuvos gyventojų žinotų, kokių svarbiausių veiksmų reikėtų imtis, jei įvyktų branduolinė avarija, ir tik 44 proc. turi sukaupę būtiniausių maisto ir vandens atsargų, kad galėtų 72 val. neišeiti iš gyvenamojo būsto.

ELTA 

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite