REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2018 m. Gegužės 18 d. 08:36

Šalies gyventojai vis geriau vertina šalies ekonominę padėtį

Vilnius

Reporteris ViktorijaŠaltinis: Etaplius.lt


38233

Šalies gyventojai vis geriau vertina šalies ekonominę padėtį bei savo finansinę būklę.

Naujienų agentūros ELTA užsakymu rinkos ir viešosios nuomonės tyrimų kompanijos „Baltijos tyrimai“ balandžio 24-gegužės 4 dienomis atliktos apklausos duomenimis, balandį 32 proc. apklaustų gyventojų manė, kad šalies ekonominė padėtis per pastaruosius du mėnesius prastėjo. Palyginti su pernai balandžiu, taip manančiųjų sumažėjo 15 proc. punktų, o per du mėnesius, palyginti su vasariu, - 6 proc. punktais.

15 proc. apklaustųjų mano, kad šalies ekonominė padėtis gerėja. Prieš metus taip manančių buvo 10 proc., o vasarį - 14 proc. Dauguma - 49 proc. respondentų - mano, kad ekonominė padėtis nepasikeitė - taip manančiųjų per metus padaugėjo 8 proc. punktais, o per du mėnesius - 5 proc. punktais.

Situacija šalies ekonomikoje dažniau nepatenkinti respondentai, gyvenantys kaime, su mažiausiomis šeimos pajamomis per mėnesį (iki 600 eurų), bedarbiai ir namų šeimininkės, rusų ir lenkų tautybių gyventojai, kairiųjų pažiūrų žmonės.

Tuo metu tai, kad ekonominė padėtis Lietuvoje pastaruoju metu gerėja, kiek dažniau nurodė jaunesni nei 50 metų žmonės, rajonų centrų ir mažesnių miestelių gyventojai, respondentai su aukštesniu nei vidurinis išsilavinimu, vadovai.

Savo šeimos finansinę padėtį balandžio mėnesį 14 proc. apklaustųjų vertino kaip pagerėjusią, 36 proc. - kaip pablogėjusią, o 48 proc. nurodė, kad padėtis nesikeitė.

Palyginti su praėjusių metų vertinimais, manančiųjų, kad jų šeimos finansinė padėtis blogėja, sumažėjo 9 procentiniais punktais ir 5 procentiniais punktais padaugėjo tų, kurie pastebi šeimos finansinės būklės gerėjimą.

Tai, kad šeimos finansinė padėtis per pastaruosius du mėnesius pablogėjo, dažniau nurodė vyresni nei 50 metų žmonės (40 proc.), gyvenantys kaime (49 proc.), respondentai su nebaigtu viduriniu išsilavinimu (47 proc.), bedarbiai ir namų šeimininkės (54 proc.), lenkų (56 proc.) ir rusų (49 proc.) tautybių gyventojai.

Tai, kad šeimos finansinė padėtis gerėja, dažniau nurodė 30-49 metų žmonės, miestų gyventojai, respondentai su aukštuoju išsilavinimu bei su didžiausiomis šeimos pajamomis per mėnesį (per 1000 eurų), dešiniųjų pažiūrų gyventojai.

Kornelija Mykolaitytė (ELTA)



REDAKCIJA REKOMENDUOJA