Angle down Atgal

Šalčininkų rajono savivaldybės jaunimas sėmėsi savanorystės įkvėpimo

Balandžio 26 d. Šalčininkų rajono savivaldybės kultūros centre vyko jaunimui skirtas renginys „Savanorystė. Ar verta?“, kurio metu jaunimas susitiko su VšĮ „Socialinis veiksmas“ tarptautinių savanorių koordinatore Greta Avalasevičiūte ir dviem savanoriais – Marta Alcazar iš Ispanijos ir Tarasu Harmatiuk iš Ukrainos.

Tarptautinių savanorių koordinatorė Greta Avalasevičiūtė trumpai pristatė jaunimo tarptautinės savanorystės galimybes, viešosios įstaigos „Socialinis veiksmas“ teikiamas paslaugas ir pasidalino su jaunimu savo pirmąja tarptautine savanorystės patirtimi Slovėnijoje. Ši veikla jai tai yra ne kas kita, kaip dalinimasis gerumu, tuo pat metu atrandant naudos sau. Pristatydama savanorystės galimybes Greta Avalasevičiūtė paminėjo, kad jaunimas, pasirinkęs ilgalaikę savanorystę (nuo 6 mėn.), gali gauti papildomai 0,25 prie stojamojo balo.

Ilgalaikę savanorystę pasirinkę Marta Alcazar ir Taras Harmatiuk Lietuvoje savanoriauja beveik metus. Marta Alcazar savanoriauja gyvūnų globos namuose „Lesė“. Paklausta, kodėl pasirinko Lietuvą, ji atsakė, kad čia graži gamta. Atvykusi į mūsų šalį susidūrė su kalbos barjeru, bet net ir lietuvių kalbos nemokėjimas nesustabdė siekti tikslų. Savanoriaudama ji atrado tai, kas yra artima jos sielai, didžiuojasi pasiryžusi veiklai mūsų šalį.

Taras Harmatiuk beveik metus savanoriauja Vilniaus policijos klube vaikams ir jaunimui. Paklaustas, kodėl nusprendė savanoriauti, pašnekovas su šypsena atsakė, kad po studijų baigimo nusprendė pasinaudoti tokia galimybe. Savanorystė jaunuoliui – tai ne tik tam tikros patirties įgijimas, naujų pažinčių užmezgimas, naujos kultūros pažinimas, bet ir lietuvių bei anglų kalbų tobulinimo galimybė.

Svečiai noriai atsakinėjo į jaunimui rūpimus klausimus, skatino nebijoti pasukti savanorystės keliu. Nusprendus savanoriauti, siūlė rinktis savanorystės vietą ne pagal šalį, bet pagal projektą, kuris yra įdomus jaunam asmeniui, taip pat kvietė jaunimą į savo gimtąsias šalis bei skatino pasiryžti nuotykių ir naujų įspūdžių kupinai kelionei.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite