Angle down Atgal

Šalčininkų policija primena – dviračiais ir paspirtukais važinėkimės saugiai

Šalčininkų policijos bendruomenė informuoja, kad paskutiniu metu padaugėjo gyventojų pranešimų apie Šalčininkų m. gatvėmis elektriniais paspirtukais važinėjančius vaikus, kurie būdami eismo dalyviais nepaiso ir nesilaiko KET, kelia pavojų savo ir kitų asmenų sveikatai ir gyvybei kirsdami gatves neleistinose vietose, važinėdami dideliu greičiu, keliantys pavojų pėstiesiems ir kitiems eismo dalyviams.

Prašoma Tėvų pasirūpinti savo vaikų saugumu kelyje ir paaiškinti bei priminti KET ir jų laikymosi svarbą dalyvaujant eisme, kur net vienas neapgalvotas poelgis ar neatsargus žingsnis gali sukelti tragiškas pasekmes.

Pagrindinės KET, kurių privaloma laikytis važinėjant elektriniais paspirtukais, dviračiais:

  • El. paspirtuku (galia iki 1kw, greitis iki 25km/h), dviračiu leidžiama važiuoti dviračių takais, pėsčiųjų ir dviračių takais, dviračių juostomis, o kur jų nėra kelkraščiu ar šaligatviu.
  • Važinėti keliais galima tik nuo 14 m., o turint išduotą pažymėjimą nuo 12 m.
  • Prižiūrint suaugusiam važiuoti važiuojamąją kelio dalimi leidžiama ne jaunesniems kaip 8 metų.
  • Nepilnamečiai iki 18 m. privalo būti užsidėję šalmą.
  • Važiuojant važiuojamąja kelio dalimi privaloma dėvėti liemenę su šviesą atspindinčiais elementais arba priekyje turi degti baltos spalvos žibintas.
  • Važiuojant keliu tamsiu paros metu, priekyje turi degti baltos spalvos žibintas ir vairuotojas privalo dėvėti ryškiaspalvę liemenę.
  • Draudžiama kirsti kelią važiuojant pėsčiųjų perėjomis. Būtina nulipti ir kirsti važiuojamąją dalį vedantis judėjimo priemonę.
  • Važinėjant privaloma duoti kelią pėstiesiems, negalima jiems trukdyti ar kelti pavojaus ir leidžiama važiuoti 3-7 km/h greičiu.

Primenama, kad tėvai, kurie nevykdo arba netinkamai vykdo savo kaip tėvų pareigų, įtvirtintų LR įstatymuose ir kituose teisės aktuose, t. y. nevykdo pareigos auklėti, mokyti, prižiūrėti vaiką, gali būti patraukti administracinėn atsakomybėn.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite