REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Kriminalai2021 m. Balandžio 16 d. 08:47

Šalčininkietė pergudravo sukčius

Vilnius

Reporteris SkaistėŠaltinis: Etaplius.lt


171841

Viena iš labiausiai plintančių nusikalstamų veikų yra sukčiavimas. Jo formos ir būdai yra įvairiausi. Vienas jų, kai sukčiai skelbimuose siūlo įsigyti prekes mažesne nei rinkos kaina. Pirkėjui nusprendus įsigyti norimą prekę, sukčiai išvilioja elektroninės bankininkystės duomenis ir iš sąskaitos nuskaičiuoja pinigus. Kitas, kai patys sukčiai neva susidomi parduodama preke ir ją išvilioja, atsiųsdami pardavėjui suklastotą apmokėjimo pavedimą.

2021 m. balandžio 14 d. į policiją kreipėsi Šalčininkų gyventoja. Moteris į skelbimų portalą „Skelbiu.lt“ patalpino skelbimą, dėl parduodamų batų, po kurio laiko į „Viber“ programėlę jį gavo žinutę iš tariamo „pirkėjo'', kuris norėjo įsigyti prekę, bei pageidavo ją gauti per DPD kurjerių tarnybą. „Pirkėjas“ greitai informavo pardavėją, kad pervedė pinigus per DPD tarnybą ir atsiuntė nuorodą, kurią paspaudus pastaroji turėtų gauti pinigus. Atidarius gautą nuorodą pirmiausia buvo prašoma paspausti „gautų lėšų“ mygtuką ir suvesti savo banko kortelės numerį ir banko prisijungimo duomenis. Laiku supratusi, kad tai yra apgaulinga svetainė, kurioje darbuojasi sukčiai, šalčininkietė jokių savo duomenų nepateikė ir nuo sukčių nenukentėjo.

Tai vienas iš naujų sukčiavimo būdų, kuomet sukčiai susisiekia per „Viber“ programėlę atsiunčia nuorodą, kuri yra labai panaši į žinomų Lietuvos pardavimų portalų ar kurjerio paslaugas teikiančių įmonių rekvizitus (Lietuvos pašto kurjerio, „DPD“, skelbiu.lt, – aut. past.) bei nurodo pardavėjui paspausti šią nuorodą ir suvesti elektroninės bankininkystės duomenis – prisijungimo ID, asmens kodą, slaptažodžius arba mokėjimo kortelės ilgąjį numerį, galiojimo terminą ir apsauginį CVC kodą. Atlikus šiuos veiksmus, iš pardavėjo sąskaitos yra nuskaičiuojamos lėšos, kurios dažniausiai nukeliauja į kitų šalių bankus.

Policija įspėja: gyventojai visuomet turėtų būti atsargūs, atidarinėdami neaiškios kilmės nuorodas. Rekomenduojame visuomet įsitikinti, kad puslapis, kuriame lankotės, yra saugus ir nekelia grėsmės jūsų asmeniniams ar finansiniams duomenims bei pinigams. Niekam neatskleiskite savo asmens ar elektroninės bankininkystės prisijungimo duomenų (ID, asmens kodų, banko prisijungimo duomenų, mokėjimo kortelių duomenų ir kt.). Jei jau taip įvyko, kad nežinomi asmenys nuskaičiavo pinigus, nedelsiant kreipkitės į savo banką dėl perlaidos sustabdymo ir informuokite apie tai policiją skubios pagalbos telefonu 112.



REDAKCIJA REKOMENDUOJA