Angle down Atgal

S. Skvernelis ragavo „Maltiečių sriubos“ ir aukojo seneliams

Penktadienį Vyriausybės darbuotojai pietums ragavo „Maltiečių sriubos“ ir aukojo vienišiems seneliams.

Prie maltiečių akcijos prisidėjo ir Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis. Premjeras pabrėžė, kad vyresnio amžiaus žmonių Lietuvoje vis daugėja. Nuolat auga ir šimtamečių skaičius. Mūsų visų pareiga - padėti ir rūpintis jais.

„Norėtųsi, kad tokio tipo akcijų nereikėtų organizuoti. Kad kiekvienas žmogus Lietuvoje galėtų oriai gyventi. Ir čia mes kalbame apie mūsų pažeidžiamiausią visuomenės segmentą - senolius. Tikiuosi, kad kitais metais jiems gyvenimas bus bent šiek tiek lengvesnis”, - sakė Premjeras.

Penktadienį paramos akcija taip pat vyko Švietimo ir mokslo ministerijoje. Kaip Eltai sakė Maltos ordino pagalbos tarnybos programų direktorė Rasa Stukienė, institucijose „Maltiečių sriubos“ akcijos vyksta puikiai, darbuotojai ateina pasiruošę, pasivaišinę sriuba paaukoja ir 500, 600, 800 eurų.

Iki švenčių vyksianti akcija „Maltiečių sriuba“ įpusėjo. Už auką sriuba jau vaišinosi Kaišiadorių, Ignalinos, Naujosios Akmenės, Aukštadvario, Druskininkų, Rietavo, Klaipėdos žmonės. Penktadienį „Maltiečių sriubos“ akcija vyks Telšiuose, Kėdainiuose, Plungėje, Šilalėje, Kaune, Panevėžyje ir kituose miestuose bei kaimuose.

Nuo 2006 metų rengiamų „Maltiečių sriubos“ akcijų tikslas - surinkti lėšų pagalbos projektams vienišiems, seniems ir sunkiai sergantiems žmonėms. Surinktos aukos pasitarnauja projektams „Maistas ant ratų” ir „Socialinė priežiūra namuose”, kurie tęsiasi visus metus.

2016-aisiais „Maistas ant ratų“ pasiekė 18-kos miestų senelius, jiems išvežiota 117 tūkst. porcijų karštos sriubos, senoliai aplankyti daugiau kaip 64 300 kartų.

2016 metais savanoriai namuose lankė 13-os miestų vienišus senelius, nuolat globojo 1466 sunkiai sergančius vienišus garbaus amžiaus žmones. Globojami senoliai buvo aplankyti daugiau kaip 35 tūkst. kartų. Iš viso šiuo metu maltiečiai Lietuvoje nuolat globoja daugiau kaip 2 600 vienišų, sunkiai sergančių senelių.

„Lietuva - senolių kraštas. Jaučiasi ir kelia rūpesčių visuomenės senėjimas. Mes apmokome savanorius, ir jie vieną ar du kartus aplanko senelius jų namuose. Maltiečiai neteikia medicininės pagalbos, tačiau bendrauja su vienišais žmonėmis, padeda jiems susitvarkyti buitinius reikalus, palydi senelius į kapines ar nuveža aplankyti artimųjų. Seneliai labai laukia savanorių ir kaip maži vaikai džiaugiasi, jeigu mes atnešame jiems dovanų, ypač prieš šventes“, - sakė organizacijos programų vadovė.

Aukojimas internetu sudaro apie vieną trečiąją Lietuvos seneliams renkamų lėšų. Maltos ordino pagalbos tarnybos Lietuvoje tikslas ateinantiems metams surinkti 260 tūkst. eurų. Iki penktadienio ryto Maltiečių sriubos“ akcijų dalyviai buvo paaukoję 77 999 eurus.

Senelius galima paremti skambinant trumpaisiais numeriais 1417 - po 2 eurus, 1418 - po 3 eurus. Aukojant internetu galima pervesti 10, 20, 50 eurų arba savo pasirinktą sumą.

ELTA

Platinti, skelbti, kopijuoti Eltos informacijas ir fotoinformacijas be raštiško Eltos sutikimo draudžiama

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite