REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2020 m. Rugpjūčio 12 d. 15:46

S. Skvernelis prašė politikų nesikišti į FNTT tyrimą dėl greitųjų testų: priminė Konstitucijos įgaliojimus G. Nausėdai

Vilnius

Prezidentas G. Nausėda Roberto Dačkaus (Prezidentūra) nuotr.

Reporteris SkaistėŠaltinis: Etaplius.lt


141746

Premjeras Saulius Skvernelis primena prezidentui Gitanui Nausėdai, kad už ministro atostogas pagal Konstituciją yra atsakingas ministras pirmininkas. S. Skvernelis taip pat mano, kad atliekamas Finansinių nusikaltimų tyrimų tarnybos (FNTT) tyrimas dėl greitųjų testų įsigijimo yra reikalingas, bet, jo nuomone, Sveikatos apsaugos ministerijos darbuotojai darė viską skaidriai bei koronaviruso metu galvojo tik kaip išsaugoti žmonių gyvybes.

„Ministro atostogų klausimą sprendžia ministras pirmininkas. Matyt, to reikėtų laikytis, nes tiek Konstitucija, tiek Vyriausybės įstatymas labai aiškiai apibrėžia valdžių atskyrimo principus. Būtų smagu, kad mūsų demokratinėje valstybėje šių principų laikytumės“, – sakė S. Skvernelis, komentuodamas pastaruosius G. Nausėdos raginimus grįžti iš atostogų ministrui Aurelijui Verygai.

Premjeras apskritai kvietė politikus nesikišti į FNTT tyrimą. Anot jo, spėlioti, kaip jis baigsis, – neprotinga.

„Tyrimas yra pradėtas, ir bet koks politinis įsikišimas į šį tyrimą ateityje gali tik reikšti fiasko teisme. Tai prašyčiau politikų susilaikyti nuo kišimosi į tyrimą bei pavedimų dalinimą kažkam atlikti apklausą ir eiti į apklausą. Tai turi daryti tiek FNTT, tiek prokuratūra, kuri kontroliuoja ir koordinuoja tyrimą. Šiandien spėlioti, kaip jis pasibaigs, būtų visiškai nerimta, ir tai būtų kišimasis į patį tyrimo procesą“, – teigė premjeras.

Kita vertus, premjerui kilo klausimus, kodėl korupcinę bylą tiria FNTT, o ne Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT).

„Vienas yra klausimas, kad šiaip FNTT korupcinių bylų netiria. Tai turbūt tam tikras retorinis klausimas“, – sakė S. Skvernelis.

Ministras pirmininkas taip pat teigė tikįs, kad Sveikatos apsaugos ministerija koronaviruso metu viską darė skaidriai.

„Noriu priminti, kad kuomet tie sprendimai buvo priiminėjami, tai buvo gaisras visoje ES ir pasaulyje. Kas pasaulyje pirmesnis, greitesnis ir kas turės kažkokį kanalą ryšį ar priėjimą... Tie žmonės, kurie dirbo valstybei tuo metu, jie nežiūrėjo savo pareigybių aprašymo, o darė tai, ką reikėjo padaryti. Nemažai biurokratų buvo, kurie nei rankos nepajudino. Jeigu mes būtume nieko nedarę, tai šiandien, matyt, neturėtume nei testų, nei apsaugos priemonių, nei viso kito. Aš tikrai negaliu vertinti teisėsaugos darbo, bet maksimaliai, manau, buvo viskas skaidriai padaryta pagal visą situaciją“, – sakė jis.

Anot jo, perkant sveikatos apsaugos priemones ir testus tuo metu reikėjo greitų sprendimų. Premjeras pateikė pavyzdį, kai krizės piko metu ryte Vyriausybė gaudavo vieną kainą iš tiekėjų, o vakare, kol sutvarkydavo visus biurokratinius mechanizmus, kaina jau būdavo pakilusi arba prekės apskritai nukeliaudavo kitai šaliai.

ELTA primena, kad FNTT pareikšti įtarimai sveikatos apsaugos viceministrei Linai Jaruševičienei sukėlė įtampą tarp prezidento Gitano Nausėdos ir „valstiečių“ lyderių. Prezidentūra ir prezidentas kelis kartus šią savaitę pabrėžė laukiantys ministro paaiškinimo dėl su koronaviruso pandemija susijusiuose viešuosiuose pirkimuose įtarimų susilaukusiai viceministrei.

Tačiau penktadienį ryte A. Veryga pareiškė manąs, kad teisėsaugos pateikti įtarimai L. Jaruševičienei yra iš piršto laužti. Ministras taip pat pabrėžė nesuprantantis prezidento G. Nausėdos raginimų kuo greičiau pateikti paaiškinimus. Pasak A. Verygos, Prezidentūra pandemijos metu visą situaciją stebėjo iš arti.

„Valstiečių“ lyderis Ramūnas Karbauskis taip pat yra teigęs, kad FNTT įtarimai sveikatos apsaugos viceministrei laikui bėgant subliūkš.

Kaip ELTA jau skelbė, praeitą pirmadienį teisėsauga pranešė apie pareikštus įtarimus sveikatos apsaugos viceministrei L. Jaruševičienei.

FNTT teigimu, atliekamame tyrime dėl 6 mln. eurų vertės greitųjų koronaviruso testų pirkimo L. Jaruševičienė įtariama galimu piktnaudžiavimu tarnybine padėtimi bei įgaliojimų viršijimu. Tą patį pirmadienį viceministrė įteikė prašymą ją atleisti. Penktadienį sveikatos apsaugos ministras šį prašymą patenkino.

ELTA



REDAKCIJA REKOMENDUOJA