Angle down Atgal

S. Skvernelis: Lenkija palaiko elektros energijos nepirkimą iš Astravo AE

Ministras pirmininkas Saulius Skvernelis paskelbė, kad gavo Lenkijos premjero Mateuszo Morawieckio paramą dėl elektros energijos nepirkimo iš Astravo atominės elektrinės (AE).

„M. Morawiecki aiškiai patvirtino Lenkijos paramą Lietuvos pozicijai dėl neatidėliotino sinchronizacijos projekto įgyvendinimo ir elektros energijos nepirkimo iš nesaugios Astravo atominės elektrinės. Lenkija suinteresuota, kad nesaugiose trečių šalių elektrinėse pagaminta elektros energija nepatektų į rinką, todėl jie remia mūsų poziciją dėl politinės deklaracijos tarp Baltijos valstybių pasirašymo“, – teigė premjeras.

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos seniūnas Gabrielius Landsbergis teigia, kad siūlomas susitarimas tarp Baltijos šalių dėl Astravo atominėje elektrinėje pagamintos elektros nepirkimo atitinka Rusijos, o ne Lietuvos interesus.

Prezidentas Gitanas Nausėda ragina kuo skubiau įgyvendinti Baltijos šalių elektros sinchronizacijos projektą bei nepalaiko kritikos energetikos ministrui Žygimantui Vaičiūnui. Anot prezidento, deryboms nepadės reikalavimai ministrui atsistatydinti.

ELTA primena, kad Baltarusija 2 400 MW galios atominę elektrinę stato netoli Astravo miesto, nuo Vilniaus nutolusio vos per 50 km. Jėgainę sudarys du 1 200 MW galios blokai.

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite