Angle down Atgal

S. Cichanouskajos štabas pradėjo formuoti koordinavimo tarybą valdžios perdavimui

Lietuvoje esančios buvusios kandidatės į Baltarusijos prezidentus Sviatlanos Cichanouskajos štabas paskelbė pradėjęs valdžios perdavimo koordinavimo tarybos formavimą, sakoma pranešime, kurį šeštadienį paskelbė S. Cichanouskajos spaudos tarnyba.

„Pradedame formuoti Koordinavimo tarybą. Tai bus išplėstinė iš itin gerbiamų visuomenės narių sudaryta darbo grupė, kuri turėtų aptarti ir sukurti saugius ir stabilius mechanizmus, užtikrinančius valdžios perdavimą“, – teigiama pranešime.

Pranešime taip pat pažymima, kad pradėtas potencialių tarybos narių paraiškų priėmimas. Štabas pažymi, kad koordinavimo tarybos narys turi būti „labai gerbiamas visuomenėje“ ir „pasirengęs pasiūlyti pokyčių idėjų, skirtų pakreipti padėtį į gerąją pusę, konstruktyviai aptarti pasiūlymus ir gerbti kitų tarybos narių nuomonę“.

Kaip buvo pranešama, S. Cichanouskajai savaitės pradžioje išvykus į Lietuvą, antradienį buvo paviešinti du jos vaizdo įrašai. Pirmajame S. Cichanouskaja pranešė, kad išvyksta iš Baltarusijos, o antrajame paragino savo šalininkus nesipriešinti policijai ir neiti į gatves. 

Vaizdo įraše matyti, kad S. Cichanouskaja skaito savo pareiškimą iš lapo.

Taip pat pranešta, kad Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda kalbėjosi telefonu su į Lietuvą atvykusia S. Cichanouskaja ir aptarė savo siūlomą pagalbos Baltarusijai planą.

Trečiadienį G. Nausėda paskelbė trijų dalių planą, kuriame Baltarusijos valdžios institucijos raginamos nustoti naudoti smurtą prieš savo piliečius, paleisti visus sulaikytuosius, o Aliaksandras Lukašenka kviečiamas sutikti sukurti „nacionalinę tarybą“, kurioje dalyvautų institucijų ir pilietinės visuomenės atstovai.

Rugpjūčio 14 dieną S. Cichanouskaja pasiūlė sudaryti koordinavimo tarybą, kuri užtikrintų valdžios perdavimą.

Nuo rugpjūčio 9 dienos Baltarusijoje vyksta masiniai protestai dėl rinkimų rezultatų klastojimo, tuo tarpu prezidentui A. Lukašenkai lojali Centrinė rinkimų komisija (CRK) penktadienį paskelbė, esą dabartinis Baltarusijos vadovas per praėjusios savaitės balsavimą gavo 80,1 proc. balsų, o jo pagrindinė varžovė opozicijos kandidatė S. Cichanouskaja – 10,12 procento.

BNS

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite