Angle down Atgal

Rūšiuok arčiau namų!

Siekiant naudotų baterijų surinkimą padaryti patogesnį ir užtikrinti, kad šios atliekos nepatektų į aplinką ar sąvartyną, UAB „Žalvaris“, bendradarbiaudama su VšĮ „Šiaulių regiono atliekų tvarkymo centras“, daugiabučių namų laiptinėse, esant pageidavimui, įrengia specialias panaudotų galvaninių elementų ir baterijų surinkimo dėžutes.

Kaip žinia, irdamos šios atliekos skleidžia sunkiuosius metalus, tokius kaip nikelis, kadmis, cinkas, švinas ir kt. Netinkamu keliu nukeliavę, šie metalai patenka į augalus, o iš čia į gyvūnų bei žmonių organizmus ir gali sukelti sunkias ligas.

Galvaninis elementas – cheminę energiją nuolatine elektros srove paverčiantis įrenginys. Tai dažnai buityje naudojamas energijos šaltinis (televizoriaus pulteliuose, elektroniniuose žaisluose, laikrodžiuose ir kituose namų apyvokos prietaisuose). Galvaniniai elementai skiriasi pagal formą, cheminę sudėtį ir talpą. Baterija – kelių galvaninių elementų arba akumuliatorių junginys. Baterijų dėka veikia mobilieji telefonai, nešiojamieji kompiuteriai, belaidžiai elektros įrankiai, žaislai, įvairūs buitiniai prietaisai (elektriniai dantų šepetėliai, skustuvai ir kt.).

Esate daugiabučio namo pirmininkas/administratorius, rūpestingas gyventojas ir norite savo prižiūrimo daugiabučio laiptinėje įrengti galvaninių elementų ir baterijų surinkimo dėžutę, kreipkitės į VšĮ „Šiaulių regiono atliekų tvarkymo centras“, tel. 841520002 arba el. paštu info@sratc.lt


comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite