Angle down Atgal

Rūpestį kelia iš Kėdainių ligoninės dingstantys žmonės

Kėdainių rajono policijos komisariato viršininkas Alvydas Vaina  kreipėsi į rajono merą Valentiną Tamulį  dėl vis dažniau dingstančių asmenų iš Kėdainių ligoninės. Situacija aptarta  susirinkime su asmens sveikatos priežiūros įstaigų vadovais.

Šiais metais pareigūnams teko ieškoti jau net 6 asmenų. Sunkiai besiorientuojantis ir kitų sunkių sutrikimų turintys asmenys vis dėlto dar įsigudrina išeiti iš ligoninės ir sukelia daug nerimo ne tik savo artimiesiems bei visam medicinos personalui, bet ir policijai.

Policija paieškai pasitelkia ne tik pareigūnus, bet ir šunis, ir net sraigtasparnius. Kadangi tokių operacijų kaštai yra dideli, policija  tarėsi su laikinai einančia pareigas direktore Rita Kuodiene bei savivaldybės administracijos vadovais, kaip užkirsti kelią tokiems netikėtiems pasitraukimams vietoje, pačioje ligoninėje ir apsaugoti neadekvačiai reaguojančius bei veikiančius žmones nuo didesnių nelaimių.

VšĮ Kėdainių ligoninė nėra priverstinio gydymo įtaiga, todėl čia nėra rakinamų palatų, išėjimai ir įėjimai į patalpas ir skyrius yra laisvi ir todėl ligoniai gali išeiti ir į lauką,  ir į namus, nes priverstinio gydymo nėra ir žmogus turi teisę nesirinkti jiems pagal diagnozę paskirto psichiatrinio gydymo.

Kadangi nėra ir vaizdo stebėjimo kamerų  policijos pareigūnams atvykus į vietą būna  sunku nustatyti net kokia kryptimi išėjo žmogus. Jų ieškoma, pirmiausia, visoje teritorijoje. Neretai jie nepasiima telefono ir todėl irgi sunkiau identifikuoti buvimo vietą. Visi atvejai iki šiol yra išaiškinti, žmonės surasti ir nenukentėjo.

Iš ligoninės niekam nepranešęs išėjęs žmogus mieste niekuo nesiskiria iš kitų dėl savo aprangos, todėl gal būtų tikslinga neleisti turėti pas save palatoje viršutinių drabužių. Apsvarstytos visos įmanomos žinomos priemonės. Nuspręsta jas išdiskutuoti kartu su skyrių gydytojais ir slaugytojais bei surasti geriausius sprendimo būdus.

Bendruomenė taip pat turėtų būti neabejinga ir matydama nesiorientuojantį aplinkoje žmogų, atkreipti į jį  dėmesį ir pasirūpini.

Susirinkime dalyvavo meras Valentinas Tamulis, mero pavaduotojas Paulius Aukštikalnis, administracijos direktorius Arūnas Kacevičius, VšĮ Kėdainių ligoninės l. e. p. direktorė Rita Kuodienė   ir Kėdainių pirminės sveikatos priežiūros centro direktorė Audronė Rimkevičienė bei Lietuvos gydytojų sąjungos Kėdainių filialo vadovė Raimonda Augienė. 

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite