Angle down Atgal

Ruošiamasi naujam irklenčių varžybų sezonui

Lietuvos baidarių ir kanojų irklavimo federacija paskelbė šių metų irklenčių varžybų kalendorių, kuriame numatytos trejos varžybos: du Lietuvos čempionatai – balandį ir liepą bei Lietuvos taurės vasaros etapas, įvyksiantis taip pat vidurvasarį.

Pirmosios Lietuvos čempionato varžybos įvyks balandžio 23–iąją Marijampolėje – Marijampolės mariose, gražiajame Marių parke, čia dalyviai varžysis 5 km distancijoje. Antros čempionato varžybos planuojamos liepos 2–ąją Trakuose, Galvės ežere, kur irklentininkai rungsis trumpoje sprinto atkarpoje ir ilgesnėje techniško irklavimo distancijoje. Taip pat čia, Galvės ežere, liepos 23–iąją įvyks ir Lietuvos taurės vasaros etapas. Šiose varžybose dalyviai grumsis sprinto ir ilgosios distancijos rungtyse.

Pasak Lietuvos baidarių ir kanojų irklavimo federacijos atstovo Tomo Varno, vėl Lietuvos varžybose planuojama sulaukti ir dalyvių iš kaimyninių šalių bei didėjančio irklenčių mėgėjų skaičiaus. „Žinoma, pandemija pastaraisiais metais pakoregavo užsienio sportininkų planus ir jų sulaukėme gerokai mažiau, tačiau džiaugėmės didesniu lietuvių mėgėjų susidomėjimu – jie noriai ryžosi išbandyti būtent mėgėjams skirtas rungtis. Tokias žadame ir šiemet. Taip pat tikimės, kad vėl į mūsų trasas grįš ir profesionalūs sportininkai iš kaimyninių šalių“, – tvirtina T. Varnas.

Anot Lietuvos baidarių ir kanojų irklavimo federacijos atstovo, be šių federacijos varžybų veikiausiai vyks ir kitos, kitų organizatorių rengiamos varžybos, kurios pagausina bendrą varžybų kalendorių. „Labai smagu, kad irklenčių varžybos vyksta įvairiose šalies vietose – be minėtų, ir Panevėžyje, Elektrėnuose, pajūryje. Lietuviai išties ima atrasti irklenčių sportą“, – pažymi T. Varnas.

Tuo tarpu Lietuvos irklenčių sportininkai planuoja dalyvauti ne tik varžybose Lietuvoje, bet ir Latvijoje, Estijoje, Lenkijoje. Didžiausią susidomėjimą kelia Pasaulio irklenčių čempionatas (ICF SUP World Championship 2022), kuris šiemet vyks Lenkijoje, Gdynėje, rugsėjo 7–11 dieną.

Pernai pasauliniame čempionate Vengrijoje, Balatono ežere, pirmą kartą startavę sportininkai iš Lietuvos pasirodė gana neblogai – Lietuvos čempionas pateko į geriausiųjų 10–tuką. Šiame Pasaulio čempionate dalyvavo 480 dalyvių iš 50–ties šalių.

Varžybos rengiamos nuo 2012 metų, o Lietuvos Respublikos čempionatai nuo 2018 metų.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite