Angle down Atgal

Rūko žibintai. Jei policijai galima, kodėl kitiems - ne? (vaizdo įrašas)

"Jei jau policija po miestą važinėja su įjungtais rūko žibintais, tai ko norėti iš kitų vairuotojų", - piktinasi šiaulietis taksi vairuotojas, redakcijai atsiuntęs filmuotą vaizdo medžiagą. Joje matyti, kaip vidurdienį Dubijos g. patruliuoja policijos automobilis su įjungtais rūko žibintais.

Nufilmavo policijos automobilį

Į "Etaplius" kreipėsi taksi vairuotojas, neapsikentęs Šiauliuose važinėjančių kitų eismo dalyvių užmaršumo, o gal net ir piktybiškumo. Naktį vairuoti vyrui būna sudėtinga, nes priešprieša atlekiančios mašinos vargina jo akis įjungtais rūko žibintais. "Matomumo rūko žibintai nepagerina, bet jų atspindys nuo šlapio asfalto labai akina priešprieša atvažiuojančių mašinų vairuotojus", - sako jis.

Anot šiauliečio, ypač piktybiški BMW vairuotojai, kurie įsideda žibintus, primenančius katės akis. Tokie žibintai kelio gerai neapšviečia, todėl BMW vairuotojai ir įsijungia priešrūkinius žibintus.

Namo šiaulietis po naktinio darbo grįžta lyg smėlio pripiltomis akimis. Jis sako, tikrai daug vairuotojų mieste važinėja įsijungę rūko žibintus. Taksisto teigimu, policija kitų eismo dalyvių dėl rūko žibintų nebaudžia. O jei nubaustų bent kelis, žinia pasklistų feisbuke, ir daugelis susimąstytų.

"Tvarka kieme, mieste, nuo mažų dalykų prasideda. O dabar jaunimas įsivaizduoja esantys "kieti", todėl ir važinėja su rūko žibintais", - sako jis.

Tiesa, taksistas ir nesistebi, kad policija nedrausmingų vairuotojų nebaudžia. Jis pats ne kartą yra matęs taip besielgiant pačius pareigūnus.

Kaip įrodymą vyras atsiuntė telefonu filmuotą vaizdo medžiagą, kurioje matyti, kaip sausio 11 d., vidury dienos, Dubijos g. stovi policijos mikroautobusas su įjungtais rūko žibintais.

"Buvo blogas matomumas"

Artūras Šliavas, Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Komunikacijos poskyrio vedėjas, peržiūrėjęs filmuotą medžiagą, pateikė atsakymą.

A. Šliavo teigimu, tą dieną, kai užfiksuotas minėtas vaizdas, buvo blogas oras, lijo ir buvo blogas matomumas. Dėl to pareigūnai ir naudojo rūko žibintus.

"Kelių eismo taisyklių 98 punktas sako, kad rūko žibintus leidžiama naudoti tik esant blogam matomumui, o priekinius – ir sugedus priekiniam kairiajam artimųjų šviesų žibintui", - teigė A. Šliavas.

O kas yra blogas matomumas?

Anot vedėjo, tai išaiškinta LR Saugaus eismo automobilių keliais įstatymo 6-ajame punkte. "Blogas matomumas – meteorologinių ar kitų reiškinių sukelta padėtis, kai kelio matomumas yra mažesnis kaip 300 m, neatsižvelgiant į kelio parametrus", - teigė jis.

Bauda – nuo 10 iki 12 Eur

Rūko žibintų naudojimą griežtai reglamentuoja Kelių eismo taisyklės (KET).

Šias šviesas galima įjungti tik esant blogam matomumui (stipriam rūkui, liūčiai ir pan.), o priekinius rūko žibintus – ir sugedus priekiniam kairiajam artimųjų šviesų žibintui.

Rūko žibintų naudojimas, nusižengiant KET, vairuotojams užtraukia įspėjimą arba baudą nuo 10 iki 12 Eur.

Beje, naudoti rūko žibintus, kai už lango geras oras, vairuotojams neapsimoka ne tik dėl baudų. Rūko žibintai naudoja daug energijos, o kartu – ir daugiau degalų.

comment Skaitytojų komentarai (7)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite