Angle down Atgal

Rugpjūčio 2-oji: vardadieniai, astrologija

Rugpjūčio 2-oji – Tarptautinė romų Holokausto aukų atminimo diena. Ubagų diena, Porciunkulė, Šv. Mergelės angeliškosios šventė.

2019 m. birželio 27 d. Seimas atmintinų dienų sąrašą papildė nauja diena – Romų genocido atminimo diena. Ji minima rugpjūčio 2-ąją. Ši diena minima Lietuvoje nuo 2004 m., tačiau visuotinį pripažinimą ji gavo tik pernai. 2015 m. balandžio 15 d. Tarptautinės romų dienos proga Europos Parlamentas priėmė rezoliuciją „Dėl priešiškumo romams Europoje ir romų genocido Antrojo pasaulinio karo metais minėjimo", kuria pripažino istorinį romų genocido Antrojo pasaulinio karo metais faktą ir paragino visas valstybes minėti ir paskelbti rugpjūčio 2 d. romų genocido diena. Romų genocido atminimo diena buvo pasirinkta neatsitiktinai – 1944 m. rugpjūčio 2 d. Lenkijoje, Aušvico-Birkenau koncentracijos stovykloje, buvo sunaikintas romų (čigonų) lageris ir nužudyta apie 3000 jame kalintų žmonių.

Pasibaigus rugiapjūtei, rugpjūčio 2-ąją liaudyje buvo paplitusi tradicija pirmuoju derliumi pavaišinti ir tuos, kurie kenčia nepriteklių – vargšus. Jiems būdavo nunešama duonos, kitų maisto produktų. Įvedus krikščionybę, šią dieną švenčiama Šv. Mergelės angeliškosios šventė. Rugpjūčio 2-oji ypač reikšminga pranciškonams, jie šventę vadina Porciunkule. Porciunkulė – nedidelis miestelis Italijoje, kur XIII a. šv. Pranciškus Asyžietis atstatė mažytę koplytėlę ir prie jos įsteigė pirmąjį Mažųjų brolių pranciškonų vienuolyną. Šventasis Pranciškus Asyžietis buvęs neturtingas ir basas. Su tuo taip pat gali būti siejamas ir Ubagų dienos pavadinimas.

Rugpjūčio antroji – sekmadienis – 215-oji metų diena (paskutinė 31-osios metų savaitės diena), iki Naujųjų metų lieka 151 diena.

Savo vardadienius šiandien švenčia Alfa, Alfas, Alfonsas, Guoda, Gustas, Gustava, Gustavas, Gustė, Gustina, Gustis, Gustys, Tautvaišas, Tautvaišė, Tautvaldas, Tautvaldė;

rytoj: Augustė, Lengvinė, Lidija, Mangirda, Mangirdas, Mangirdė, Mankanta, Mankantas, Mantartas, Mantartė, Žeimena;

poryt: Domantas, Domas, Dominyka, Dominykas, Domitas, Gerimantas, Gerimantė, Gerutė, Gerutis, Irta, Irtautas, Irtautė, Milgeda, Milgedas, Milgedė, Milgeidas, Milgeidė.

************

Dangaus kūnai:

Saulė šiandien teka 05.30, leidžiasi 21.19. Dienos ilgumas – 15.49.

Šiandien – septintoji Mėnulio priešpilnio diena.

Saulė Liūto ženkle.

**************

Protingos mintys:

„Žmogus retai kada gali priversti save mylėti, bet priversti gerbti save gali visuomet“ (B. de Fontenelis).

*************

Astrologinė prognozė rugpjūčio 2-ajai, sekmadieniui

AVINAS. Šiandieną lengvai klysite, būsite nervingi, neatsargūs. O jeigu išvakarėse išgėrėte raminamųjų vaistų ar alkoholio, jausitės išties nekaip. Nedarykite skubotų išvadų, jei kažkas pasielgė ne taip, kaip jūs tikėjotės.

JAUTIS. Šiandien tiktų keliauti, rašyti publikacijas, spręsti galvosūkius, gilintis į filosofines tiesas. Bus įdomu bendrauti su nepažįstamais žmonėmis, užsieniečiais, naršyti po virtualią erdvę. Nežiopsokite kelyje.

DVYNIAI. Nesusipratimų galima tikėtis per ne itin sąžiningus ar nekonkrečius asmenis. Asmeniniuose santykiuose tikėtina šiokia tokia sumaištis. Reikalinga savianalizė, kad susivoktumėte savo jausmų labirinte.

VĖŽYS. Šiandieną į paviršių gali iškilti tai, ką stengėtės nuslėpti. Arba kaip tik atsiras naujas dalykas, kurį pravartu nuslėpti nuo partnerio, šeimos narių. Subtiliau bendraukite, kad neįžeistumėte jautraus pašnekovo.

LIŪTAS. Gali būti, kad nerimo sukels artimų žmonių ar augintinių sveikatos sutrikimai. Arba jums patiems dėl savęs teks daug dėmesio skirti mitybai, higienai, sveikatos ir grožio klausimams.

MERGELĖ. Šiandien derėtų daugiau laiko skirti vaikams, mylimam žmogui. Palanku užsiimti kūryba, sportu. Viskas bus gerai, jeigu neiššvaistysite per daug pinigų ir nepavesite to draugo, pažįstamo, kuriam kažką žadėjote.

SVARSTYKLĖS. Jeigu per daug susiplanuosite, mažai nuveiksite. Juo labiau, kad šį rytą būsite išsiblaškę, tingūs. Galimi smulkūs nesusipratimai. Galbūt teks pasinervinti dėl artimo žmogaus problemos.

SKORPIONAS. Patys nelabai žinosite, ko norite iš savęs ir kitų. O blaškydamiesi tai šen, tai ten, gerų rezultatų niekur nepasieksite. Be to, galite sugadinti svarbius santykius. Vertėtų atidžiau saugoti savo, o juo labiau svetimą transporto priemonę.

ŠAULYS. Kažkokie reikalai pareikalaus dėmesio ir kantrybės, o galbūt ir neplanuotų išlaidų. Apdairiai elkitės su savais ir svetimais pinigais, materialinėmis vertybėmis, gyvūnais.

OŽIARAGIS. Šiandien jūsų nuotaikų kaita ir kritiškumas stebins aplinkinius. Lengva susipykti, sunku nusileisti, atsiprašyti. Derėtų vengti neapgalvotų poelgių bei skubotų pažadų. Saugokite vaikus.

VANDENIS. Diena bus nelengva. Galimas tam tikras idealų žlugimas. Reikėtų elgtis atsargiai, nes labai lengva susikompromituoti, suklysti, susižeisti. Pravartu daug ką tyloje apmąstyti, galbūt ir pamedituoti.

ŽUVYS. Tai gali būti draugų diena. Arba tiesiog aplink jus šurmuliuos daugybė žmonių, vyks renginiai. Galbūt reikšitės kaip dalyviai arba organizatoriai. Pasistenkite, kad ir su savo vaikais būtumėte lyg geri draugai. Pasisaugokite infekcijų, alergijų.

Geros dienos!

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite