REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Kultūra2020 m. Spalio 9 d. 14:11

„Rudens kraitelė“ Panevėžio gamtos mokykloje – šįmet kitokia

Panevėžys

Organizatorių nuotr.

Jūsų PanevėžysŠaltinis: Etaplius.lt


149445

Panevėžio gamtos mokykloje vyko tradicinė Panevėžio regiono ekologinė-edukacinė akcija „Rudens kraitelė 2020“. Daugelį metų ši akcija buvo ir kūrybinė: mokyklos parko erdvės pasipuošdavo ant žolės kilimo iš gamtos gėrybių sukurtomis ekspozicijomis.

img-7027.jpg

Šįmet šis tradicinis renginys buvo organizuotas kitaip, atsižvelgiant į Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos rekomendacijas dėl renginių organizavimo mokyklose, įvertinant koronaviruso infekcijos epideminę situaciją: kompozicijos iš rudens gėrybių nebuvo kuriamos, o visos renginio dalyvių sukauptos ir į Gamtos mokyklą pristatytos gėrybės iš karto rūšiuojamos, sveriamos, pakuojamos ir talpinamos į sandėliavimo patalpas. Deja, akcijos dienomis mokyklos kieme nebuvo girdėti šiam renginiui būdingo šurmulio, vaikų klegesio.

Akcijos metu į Gamtos mokyklą pristatyta apie 1700 kg rudens gėrybių: daržovių, vaisių, grūdų. Gėrybes vežė ugdymo įstaigų darbuotojai, vaikų tėveliai, seneliai, Panevėžio regiono ūkininkai, kaimyninių vietos bendruomenių atstovai.

Akcijos dalyviai iš automobilių, autobusiukų, priekabų kėlė rudens gėrybių pilnus maišus, dėžes, krepšius, šieno ir šiaudų spudulus. Mokyklos kiemas ne tik pasipuošė ryškiomis spalvomis, bet ir pakvipo…

Ar gali gerumas kvepėti obuoliais? Gali! Ir ne tik obuoliais! Šįmet akcijos dalyviai parūpino kokybiškų ir taip reikalingų daržovių: morkų, bulvių, runkelių, cukinijų, moliūgų, kukurūzų bei kviečių ir miežių grūdų. Gamtos mokyklos augintiniai skanauja geradarių atvežtas lauktuves…

img-7034.jpg

Visos gėrybės bus naudojamos mokyklos gyvūnų šėrimui ir jų gerovei. Akcijoje dalyvavo Panevėžio miesto 25 ikimokyklinės įstaigos, 10 mokyklų, 8 įstaigos iš Panevėžio ir Pasvalio rajonų.

Akcijos „Rudens kraitelė 2020“ metu pristatytos daržovės – tai geriausia, praktiškiausia dovana mokyklos augintiniams Pasaulinės gyvūnų dienos proga. Tikėtina, kad vaikai, matydami tėvų ir pedagogų pagarbų elgesį gamtai, iniciatyvą pagelbėti mažesniems už mus, užaugs draugiškais gamtai žmonėmis.

jusupnv-03-1.jpgREDAKCIJA REKOMENDUOJA