Bronislava Buchienė
Angle down Atgal

Rudens kermošius „Po žemaitiška skara“

Jau antri metai, kaip Tytuvėnų kultūros centras organizuoja rudens kermošių Tytuvėnų miesto centrinėje aikštėje. Šiais metais nušurmuliavo tautodailininkų muge, meno mėgėjų kolektyvų pasirodymai bei organizacijų kurtos mandalos (kuriomis ir dabar gali grožėtis praeivis ar piligrimas).

Ši šventė priklauso ne tik nuo gražaus oro, bet nuo žmogaus, o gal tiksliau žmonių, kurie myli kultūrą ir neatlygintinai joje dalyvauja. Kiekvienas kolektyvas kėlė susižavėjimą, kad vis dar puoselėjamos lietuvių liaudies tradicijos ne tik suaugusiųjų tarpe, bet ir vaikų. Kas geriausiai žino, kiek pastangų tenka įdėti repetuojant, jei ne vadovas! Kiekvienas gali kritikuoti, bet ne kiekvienas drįsta užlipti ant scenos ir būti paskendusiam muzikoje, šokyje ar vaidyboje. Tad kiekvienam tokiam žmogui linkime dvasinės stiprybės bei ištvermės!

Šioje šventėje buvo prisiminta ir liaudies šokių tradicijos bei paminėta Lietuvoje vykdoma akcija „Visa Lietuva šoka“. Šoko ir vaikučiai, ir tėveliai bei kandidatai į Lietuvos Respublikos Seimą.

Šventei sukurti visada atsiranda rėmėjų-savanorių, kurie talkino bei padėjo organizuoti šią šventę: Tytuvėnų miesto seniūnija, Tytuvėnų apylinkių seniūnija, Vaclovas Gvozdas; Arvidas Brazauskas;  Laima, Raimundas ir Ieva Bernotai; Zigmas Prakuliauskas, Arminas Snitkus, Marius Pranckevičius.

Mėgėjų meno kolektyvus vaišino, nuostabia rudeniška koše, Onutė Karpinienė.

Visi kolektyvai buvo apdovanoti rudeniškais skanumynais: grybukais ir riešutėliais Nemiros Sutkienės pagamintais stebuklais.

O kiek tytuvėniškių į aikštę „vilko“ rudens gėrybių, kad tik šventė būtų jaukesnė ir vis labiau primintų tikrąjį derliaus nuėmimą.

Be galo dėkingi esame, kad Kelmės rajono tarybos Mindaugas Čerkauskas pasiūlė šiaudų rulonų papuošti aikštę, kurioje ir po pasibaigusios koncerto, ant tų pačių šiaudų rulonų, buvo vykdomos teatrališkos fotosesijos.

Visą šventę fiksavo mūsų ištikimieji „žvitriosios akys“ draugai: Bronislava Buchienė, Česlovas Gudauskas.

Koncertavo:

Tytuvėnų krašto bendruomenės kapela „Svaja“ (vad. R. Zenauskas); Tytuvėnų krašto armonikieriai (vad. St. Butkus); Tytuvėnų kultūros centro liaudiškos muzikos kapela (vad. R. Pranckevičienė); Tytuvėnų kultūros centro šokėjai (vad. H. Barkauskienė); Vadžgirio kultūros namų vaikų ir jaunimo folkloro kolektyvas „Šebukai“ (vad. L. Lukošienė); Veliuonos kultūros centro lininių suknelių kolekcija „Pasaulio medis – ženklų galia“, kurią sukūrė kūrybingos veliuoniškės (direktorė V. Grabauskienė).

Mandalas kūrė:

VšĮ Kelmės PRC Tytuvėnų skyrius sukūrė mandalą „Rudens virsmas“;

Kelmės rajono Tytuvėnų gimnazija, mokytojos: Vida Mozerienė, Lina Majauskienė sukūrė mandalą „Ried saulelė“;

Kelmės rajono Tytuvėnų gimnazija, 2 b. klasė (mok. R. Guobienė) sukūrė  dvi mandalas „Draugystė“;

Tytuvėnų lopšelis-darželis sukūrė mandalą „Saulutė“;

Laura Marozienė sukūrė paveikslą „Balerina“;

Mockaičių kaimo bendruomenė (pirm. I. Sabaliauskienė) sukūrė mandalą „Gyvenimo tėkmė“;

Kiaunorių kaimo bendruomenė (pirm. O. Vaičiulienė), Zita Pavlovienė su dukra Karolina sukūrė mandalą „Rudens spalvos“;

Tytuvėnų kultūros centro moterų šokių grupė „Uliava“ (vad. H. Barkauskienė) sukūrė mandalą „Fėjos šokis“;

Tytuvėnų kultūros centro vaikų šokių grupė „Gilius“ (vad. H. Barkauskienė) sukūrė mandalą „Rudens labirintas“.

Trijų gražiausių mandalų autoriai bus apdovanoti mini piniginiais prizais. Iki š.m. rugsėjo 28 d. nuotraukos surinkusios daugiausiai patiktukų (žodis Patinka) facebook'e Tytuvėnų kultūros centro profilyje (š.m. rugsėjo 29 d.) mandalų autoriai bus apdovanoti mini piniginiais prizais.

Palydėjom vasarą... tikimės, kad dar ji šiek tiek pasisvečiuos pas mus.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite