Angle down Atgal

Rudaminos Ferdinando Rušcico gimnazijos mokiniai mokėsi rišti tradicines Vilniaus krašto verbas

Kad Vilniaus krašto verbos žiemos ir pavasario laikotarpiu galėtų žaižaruoti įvairiomis spalvomis mugėse, turguose, prie miestelių ir miestų bažnyčių, verbų rišėjos turi nenuilstamai darbuotis ištisus metus. Sėti, skinti, dažyti, džiovinti ir sandėliuoti žaliavą.

Puoselėjančios ir skleidžiančios per kelias kartas savo amatą, besidalijančios sukaupta patirtimi šalyje ir užsienyje, ugdančios jaunąją kartą amatininkės atlieka tautinio paveldo saugotojų funkciją.

Š. m. liepos 2 d., kai liepų žiedai skleidžia ypatingą aromatą, užgožiantį naujai išdžiovintų žolynų kvapus, Vilniaus r. Rudaminos Ferdinando Rušcico gimnazijos mokiniai kartu su mokytojais lankėsi Čekoniškių kaimo verbų ir buities seklyčioje su viltimi nurišti verbas iš šiuometinės žaliavos.

25 asmenų grupė iš Rudaminos, padedama tautodailininkių verbų rišėjų Teresos Michalkevič ir Janinos Zamaros, savarankiškai nurišo įvairiaspalves verbas, kurias pasižadėjo tinkamai išsaugoti iki Verbų sekmadienio ir pašventinti bažnyčioje.

Seklyčios vedėja, etnografė ir tautodailininkė Janina Norkūnienė tuo pat metu nuotoliniu būdu Lomžos mokyklos Bursa Nr. 3 (Lenkija) mokiniams, kartu su Rudaminos F. Ruščico gimnazija dalyvaujantiems tarptautiniame projekte, aiškino verbų rišimo techniką ir žolynų įkomponavimo į bendrą verbos visumą principus. Kartu su F. Ruščico gimnazijos mokytoja mokiniams iš Lomžos buvo parodytas visas Vilniaus kraštui būdingų verbų rišimo procesas.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite