Angle down Atgal

Romanas, kurį įkvėpė tikra Hitlerio maisto ragautojos Margot Wölk gyvenimo istorija: Rosella Postorino „Ragautojos“

Pirmą kartą Roza Zauer alkana įeina į valgyklą, kurioje ragaus įvairius patiekalus. Drauge su ja maistą ragaus dar devynios moterys iš miestelio netoli Vilko irštvos, girioje paslėpto Hitlerio štabo. Kai esesininkai paliepia: „Valgykite“, matant pilnutėlę lėkštę, alkis nugali, bet paskui apima baimė, ragautojos valandą stebimos, kad sargybiniai įsitikintų, jog fiureriui skirtas maistas nebuvo užnuodytas.

SS kareivių saugomoje valgykloje tarp vienų moterų užsimezga draugystė, jos susiburia į grupeles, kitos konkuruoja tarpusavyje. Vėliau į kareivines atvyksta leitenantas Cygleris, visi jo bijo. Tarp Cyglerio ir Rozos užsimezga stiprus ryšys.

Knygos autorė Rosella Postorino nebijo gilintis į žmogiškųjų aistrų ir santykių pinkles, ji klausia savęs, ką reiškia būti ir likti žmogumi. Įkvėpta Krauzendorfo kareivinėse dirbusios Hitlerio maisto ragautojos Margot Wölk gyvenimo, rašytoja pasakoja į spąstus pakliuvusios moters istoriją.

Knygos vertėja Rasa Klioštoraitytė:

„Italų rašytojos Rosellos Postorino romanas „Ragautojos“ mane įtraukė ir pakerėjo nuo pat pirmųjų sakinių. Skaitydama šį prestižine Campiello premija apdovanotą romaną, žavėjausi ne tik autorės išmone ir puikiu stiliumi, ne tik paveikiai, kūrybiškai ir vaizdingai pagal tikrus faktus papasakota istorija, bet ir meistriškai sukurtais, atmintin giliai įsirėžiančiais veikėjų paveikslais.

Dabar su didžiuliu nekantrumu laukiu, kada bus baigtas pagal šį romaną kuriamas filmas.”

Knygos autorė Rosella Postorino gimė 1978 metais Kalabrijos Redže, užaugo Imperijos miesto provincijoje, dabar gyvena ir dirba Romoje. Romanas „Ragautojos“ 2018 metais pelnė prestižinę Campiello premiją ir nemažai kitų svarbių nacionalinių ir tarptautinių apdovanojimų.

Alma Littera leidyklos lietuvių kalba išleistos knygos „Ragautojos” ieškokite internetiniame knygyne www.knyguklubas.lt

comment Skaitytojų komentarai (1)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite