Angle down Atgal

Rokiškio rajono VVG kuria piligriminį maršrutą po Rokiškio kraštą

Rokiškio rajono vietos veiklos grupė kuria sakralinį maršrutą, kuris supažindins su ryškiausiais Rokiškio krašte gimusiais ar veikusiais dvasininkais, ypatingais paveldo objektais. Kultūrinį sumanymą – sakralinį maršrutą, sulaukę finansavimo Rokiškio r. VVG įgyvendina kartu su Rokiškio krašto muziejumi.

Kaip tvirtino projekto vadovė Milda Ulevičienė, pirmasis projekto renginys – paroda ir maršruto pristatymas startuos jau rugpjūčio pabaigoje.

Rokiškio krašte daug kultūrinių - religinių objektų, kurie svarbūs ne tik rajono, bet ir visos Lietuvos ir net Europos lygmeniu. Tačiau jie iki šiol nebuvo sujungti ir patraukliai apžvelgti. Projektu „Kultūros piligrimų kryptis – Rokiškio kraštas“ numatyta į sakralinį kelią po Rokiškio rajoną sujungti apie 20 religinių - kultūrinių objektų bei asmenybių, įsiamžinusių su unikaliu palikimu.

Šiuo metu partneriai ir savanoriai kuria ištraukiamų stendų turinį, iš kurių bus gaminama paroda, renka medžiagą lankstinukams, istorikai baigia ruošti pranešimus.

Spalio - lapkričio mėnesiais suskaitmenintas kultūros piligrimų maršrutas bus įkeltas į www.savasrokiskis.lt svetainę, kur visi galės rasti pilną medžiagą.

Rugpjūčio – gruodžio mėnesiais parodas - renginius planuojama surengti Jūžintuose, Kriaunose, Kamajuose, Salose, Panemunėlyje, Panemunyje, Onuškyje, Suvainiškyje ir Rokiškyje – bažnyčiose ar kitose erdvėse, kur kraštiečiai ir vietiniai pajaus, kokią kultūrinę įkrovą turi jų gimtoji vieta.

Rokiškio rajono vietos veiklos grupės kartu su savanoriais ir Rokiškio muziejaus specialistais įgyvendinamą projektą finansuoja:

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite