Rėkyvos pelkėje bėgikams reikėjo pačiūžų, o dviratininkams – dyglių (FOTO)

Šiauliai

Viktorija ValčiukaitėŠaltinis: Etaplius.lt

31994

Lietuvos bėgimo taurės IV etapas sekmadienį vyko Šiauliuose, nuotykių lenktynėse "Aplink Rėkyvos ežerą".

Foto galerija:

Bėgikams teko įveikti apie 14,5 km trasą, kuri driekėsi Rėkyvos pelkėmis aplinkui didžiausią Lietuvoje aukštapelkės ežerą. Trasa nebuvo pažymėta, todėl maršrutą reikėjo susiplanuoti pačiam sportininkui.

Kartu su bėgikais lenktyniavo ir dviratininkai: vieni rinkosi žvejų takelius palei ežerą, kiti mynė tolimesniais ir lengviau pravažiuojamais keliais, įveikdami apie 35 km ratą. Visų tikslas – kuo trumpesniu maršrutu kuo greičiau apibėgti ar apvažiuoti Rėkyvos ežerą.

Šias lenktynes visada lydi adrenalinas, ne visi sportininkai ryžtasi pelkių iššūkiui, tačiau sekmadienį Rėkyva nustebino – durpinga klampynė spindėjo ledu. Didžiulėje čiuožykloje bėgikams teko ne tik bėgti, bet ir čiuožti, dviratininkai, pasirinkę pelkių trasą, slidinėjo ir griuvinėjo. Jų rizika pasiteisino – lyderiais tapo būtent pelkėje lenktyniavę dviratininkai.

Ledinėje trasoje greičiausiai bėgo vilnietis Vilius Aleliūnas (klubas "S-Sportas") – 53 min. 39.8 sek. Tituluotas orientacininkas apgynė čempiono titulą ir pagerino pernykštį rezultatą daugiau negu penkiomis minutėmis. Antrąją vietą iškovojo vilnietis Modestas Bacys (sportovaistine.lt) – 57 min. 39 sek., trečias finišavo šiaulietis Kevinas Olišauskis ("Sakas") – 58 min. 44.2 sek.

Moterų grupės nugalėtoja tapo šiaulietė Evelina Uševaitė-Miltenė ("Cosma") – 1 val. 4 min. 27.8 sek. Šiaulietė Vesta Ambrazaitė ("S-Sportas") užėmė antrąją vietą (1 val. 7 min. 4.1 sek.), šiaulietė Kristina Vaidelinskienė ("Bėgimo klubas") finišavo trečia – 1 val. 12 min. 14.9 sek. Nugalėtojams be simbolinės varžybų dovanos – durpių maišo - buvo įteikti ir bėgimo bateliai.

Po finišo čempionas V. Aleliūnas sakė, jog trasa buvo greita ir nesudėtinga. Jis bėgo sportiniais bateliais su dygliais, todėl pelkės čiuožykla nesukėlė problemų. Saulė, gražus vaizdas ir gera nuotaika buvo lenktynių palydovai. V. Aleliūno nuomone, šį kartą Rėkyvos pelkė būtų labai patikusi tiems bėgikams, kurie dar nedrįsta startuoti šiose nuotykių lenktynėse. "Pasidarytų gerą treniruotę", – šypsojosi sportininkas.

Aštuoniolikmečių bėgikų grupės nugalėtojais tapo Dovydas Kaušakys (Krekenavos gimnazija/ OK "Arboro") – 58 min. 19.3 sek. ir šiaulietė Emilija Levickytė (Šiaulių JTC) – 1 val. 21 min. 21.4 sek.

Šiaulietis Ričardas Kanišauskas ("Lukas") buvo greičiausias V40 bėgikų grupėje (59 min. 54.1 sek.), kaunietis Vidas Totilas ("Kauno BMK") nugalėjo V45 grupėje (1 val. 3 min. 33.3 sek.), V50 grupės nugalėtojas – Rolandas Silius iš Vainuto (1 val. 1 min. 48.2 sek.).

Dviratininkų grupėje greičiausiai mynė šiauliečiai: nugalėtoju tapo Dalius Krisiukėnas ("Cosport") – 54 min. 42.9 sek., vos keliomis sekundėmis nuo jo atsiliko Mantas Pocevičius (Tinklas") – 54 min. 45.3 sek., trečias finišą kirto Donatas Červinskas, atstovavęs Lietuvos kariuomenės komandą – 55 min. 26.1 sek.

Ant moterų grupės nugalėtojų pakylos užlipo trys klubo "S-Sportas" dviratininkės: šiaulietė Raminta Sankauskienė (1 val. 37 min. 35.1 sek.), kaunietė Edita Pociūtė-Kurlavičienė (1 val. 38 min. 12.2 sek.) ir šiaulietė Karolina Špukaitė (1 val. 48 min. 5.6 sek.).

Greičiausiam dviratininkui ir dviratininkei varžybų organizatoriai padovanojo dviratininko batelius.

Aštuoniolikmečių grupės nugalėtojais tapo dviratininkai Arvydas Žukauskas iš Kretingos ("Viesulas"/ "Klaipeda Cycling Team") – 1 val. 19 min. 37.2 sek. ir Kornelija Kertenytė iš Kaišiadorių r. ("Gaja") – 1 val. 10 min. 43.1 sek.

V40 dviratininkų grupės čempionas – šiaulietis Redas Jaseliunas ("Sakas"; 56 min. 17.1 sek.), V50 – Gediminas Petrauskas ("Telšiai OK"; 1 val. 31 min. 20.5 sek.).

Petras Kiušas ("Dviratai-Daistatus", Kaišiadorys) nugalėjo V60 grupėje – 1 val. 10 min. 50.3 sek.

Nuotykių lenktynių "Aplink Rėkyvos ežerą" sumanytojas ir organizatorius klubo "S-Sportas" lyderis Svajūnas Ambrazas džiaugėsi, kad nuo 2010 metų organizuojamas renginys nepraranda populiarumo ir jau ne vienerius metus tampa Lietuvos bėgimo taurės etapu: "Apie šias varžybas bėgikai kalba pagarbiai, nes čia nėra lengva lenktyniauti. Bet dalyvių sportinis lygis kasmet auga, sportuojančių daugėja. Ypač džiugina, kad populiarėja lenktynėse organizuojamas žygis aplinkui Rėkyvos ežerą. Žygeiviai gali apeiti ežerą savo malonumui, pamatyti pelkę ir gerai praleisti laisvalaikį", – sakė S. Ambrazas.

Kitas Lietuvos bėgimo taurės etapas vyks balandžio 14 dieną Panevėžyje.