REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2017 m. Birželio 26 d. 17:44

Rėkyvos pakrantė bus sutvarkyta ir be ES lėšų

Šiauliai

Budintis BudėtojasŠaltinis: Etaplius.lt


7859

Šiek tiek daugiau nei prieš mėnesį jėgos aitvarų mėgėjus, burlentininkus ir ledrogių entuziastus pasiekė nekokios žinios dėl Rėkyvos ežero pakrantės infrastruktūros. Šiaulių miesto savivaldybė informavo, kad kartu su Latvijos miestu Jelgava ketintas įgyvendinti projektas taip ir nepajudės iš vietos. Įgyvendinti projektą buvo atsisakyta. Vis dėlto, įvertinusi poreikius ir galimybes, Savivaldybė nusprendė finansuoti pakrantės sutvarkymą ir įrengti minėtiems sportininkams reikalingą infrastruktūrą.

Paraišką projektui pagal ES finansuojamą LATLIT programą kartu su Jelgava teikusi Šiaulių miesto savivaldybė pirmąkart projekto sąlygų neatitiko, o bandyti antrą kartą atsisakė. Miesto vadovai tikina, kad tai lėmė nuo 1,1 mln. Eur iki 700 tūkst. Eur sumažintas finansavimas.

Tiesa, bendravimas su jėgos aitvarų asociacijos nariais po atsisakymo dalyvauti projekte nenutrūko, tad priimtas sprendimas Rėkyvos ežero pakrantę tvarkyti miesto biudžeto lėšomis. Nuspręsta atsisakyti infrastruktūrai ne tokių svarbių dalių ir įrengti tai, kas būtiniausia: tualetą, persirengimo kambarius, sutvarkyti automobilių stovėjimo aikštelę.

Miesto vicemero Domo Griškevičiaus teigimu, per vasarą Savivaldybė įsipareigojo pakoreguoti projektą ir rugsėjo mėnesį siūlyti Tarybai jam pritarti. Skaičiuojama, kad pakrantės infrastruktūros gerinimas Savivaldybei kainuotų kone 5 kartus mažiau, nei būtų tekę prisidėti, įgyvendinant ES projektą.

Išsamesnis vicemero komentaras – vaizdo reportaže.REDAKCIJA REKOMENDUOJA