Angle down Atgal

Rėkyvos moksleiviams – prioritetas į pietinį

Miesto politikai nutarė, kad Rėkyvos progimnazijos moksleiviai pagal prioritetą galės rinktis tik iš vienos mokyklos – „Saulėtekio“ progimnazijos. Miesto valdžia sako, kad kelias patekti į kitas gimnazijas neužkertamas. Susisiekimo ateityje problemą turėtų spręsti naujas aplinkkelis. Tiesa, kada jis bus, dar neaišku.

Šiaulių miesto taryba balsų dauguma nusprendė pakeisti miesto mokyklų aptarnaujamų teritorijų tvarką. Tiksliau, nustatyti, kad Rėkyvos progimnazijos moksleiviai prioriteto tvarka gali rinktis tik iš vienos, bet ne trijų gimnazijų, kaip buvo iki šiol. Miesto valdžia argumentavo, kad ši progimnazija iš esmės vienintelė mieste, kuriai suteikta tokia privilegija – rinktis iš trijų gimnazijų.

Taip pat miesto valdžios teigimu, niekas neužkerta kelio patekti į kitas miesto gimnazijas, nes po to, kai prioriteto tvarka patenkinami pagal teritoriją priskirtų moksleivių prašymai, dažnai dar galima sukomplektuoti bent vieną klasę iš ne prioriteto tvarka į mokyklą patekti galinčių moksleivių.

Alternatyvų sprendimo projektą teikė Zakiras Medžidovas, kuris siūlė palikti Rėkyvos progimnazijos moksleiviams galimybę rinktis centre esančią gimnaziją. Tačiau toks siūlymas palaikymo tarp kolegų nesulaukė ir balsavimui pateiktas Savivaldybės administracijos sprendimo projektas, kuris sulaukė balsų daugumos.

Tiesa, prieš balsavimą Edvardas Žakaris iškėlė klausimą, ar nuo balsavimo neturėtų nusišalinti daugiau Tarybos narių, kurie dirba kitose miesto ugdymo įstaigose mokytojais, ne tik tie nariai, kurie dirba „Saulėtekio“ gimnazijoje ir galimai turėtų realią galimą naudą. Tačiau tokiu atveju neliktų kvorumo. Nusišalinimo klausimas atmestas.

Kaip vienas iš argumentų, kodėl Rėkyvos progimnazijos moksleiviai nenori mokytis „Saulėtekio“ gimnazijoje, buvo tas, kad nuvykti į „Saulėtekio“ gimnaziją iš Rėkyvos autobusu užtrunka labai ilgai. Po balsavimo replikuodamas Tarybos narys Gintautas Lukošaitis sakė, kad Šiauliai yra mažas miestas, kurį pervažiuoti daug laiko neatima.

„Šiauliečiai, manau, labai išlepę. Pervažiuoti nuo vieno miesto galo į kitą galima per penkiolika minučių. Taip pat ateityje iš Serbentų gatvės į pietinį eis aplinkkelis, manau, kad „Busturas“ sudarys autobusų maršrutą“, – kalbėjo politikas.

Kaip rodo Rėkyvos moksleivių atliktas eksperimentas, nuo Rėkyvos iki „Saulėtekio“ gimnazijos autobusu ryte nuvykti trunka ilgiau nei 1 valandą.

comment Skaitytojų komentarai (2)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite