Rekordų fiesta "Utenio" stadione

Utena

anonymous anonymousŠaltinis: Etaplius.lt

40250

Birželio 2-3 dienomis „Utenio“ stadionas lankytojus pasitiko nepažįstamai pasikeitęs: vietoje įprastos futbolo vejos įrengtais rutulio stūmimo, šuolių į tolį ir į aukštį , ieties, kūjo ir disko metimo sektoriais, išrikiuotomis televizijos kameromis, foto finišais, kita aukšto rango varžybų užtikrinimui reikalinga įranga, teisėjų komandomis ir visomis kryptimis zujančiais savanoriais.

Visą savaitgalį Utenoje vyko Lietuvos lengvosios atletikos federacijos taurės varžybos ir Lietuvos universitetų studentų čempionatas. Varžybos turėjo atvirų varžybų statusą, todėl kartu varžėsi ir Latvijos sportininkai.

Varžybas puošė tokios žvaigždės, kaip disko metikas Andrius Gudžius, trišuolininkės Modesta Morauskaitė, Diana Zagainova, Dovilė Dzindzaletaitė, Aina Grikštaitė, bėgikė Eglė Balčiūnaitė, ėjikė Brigita VIrbalytė-Dimšienė.

Iš žiūrovų tribūnų varžybas stebintis nusipelnęs lengvosios atletikos treneris Algis Kaušyla, džiaugėsi puikiu varžybų organizavimu, pirmosiomis tokio lygio varžybomis Utenoje, nepamiršo prisiminti savo auklėtinių, garsinusių Lietuvą. džiaugėsi galimybe pabendrauti su senai nematytais kolegomis treneriais, arba su savo auklėtiniais, pasirinkusiais trenerio duoną.

Varžybos, kaip ir dera , prasidėjo atidarymo ceremonija ir trankiu maršu,- dalyvius ir žiūrovus sveikino Vytauto Latono vadovaujamas pučiamųjų instrumentų orkestras, sveikino ir sportinės sėkmės linkėjo meras Alvydas Katinas, LLAF Prezidentas Eimantas Skarbulis, Lietuvos studentų sporto asociacijos Prezidentas Česlovas Garbaliauskas, LLAF Generalinė sekretorė Nijolė Medvedeva, LLAF Direktorius Rimantas Mikaitis.

Sportininkai rikiavosi varžybų vietose. Disko metimo sektorius tapo padidinto dėmesio zona: 4-tą valandą ryto iš Romos į Lietuvą grįžęs Andrius Gudžius pasiekė trečią karjeros rezultatą, ir užfiksavo „Utenio“ stadiono rekordą 68 metrus ir 98 centimetrus. Antruoju buvęs R. Ubarto auklėtinis Donatas Poška nuo lyderio atsiliko 8,4 metro.

Nugalėtojas liko ištikimas sau: atsiimti apdovanojimo atėjo su savo šešiamečiu sūnumi.

Gerai sekėsi Utenos sportininkams: rutulio stūmimo rungtyje trečią vietą su 12,27 m. rezultatu užėmė Dauniškio gimnazijos abiturientė Marija Šyvytė, o 38,06 m. diską numetusi Eglė Zarankaitė savo rungtyje tapo antrąja. Jos abi yra trenerės Vitos Zarankienės auklėtinės, o A.Šapokos gimnazijos dešimtokas Paulius Ivaškevičius laimėjo kelialapį į Europos čempionato U-18 varžybas.

Buvo ir staigmenų- moterų 200 metrų bėgime visi laukė Modestos Morauskaitės ir Evos Misiūnaitės, turinčių kelialapius į Europos čempionatą dvikovos, tačiau panevėžietė Akvilė Andriukaitytė savaip išsprendė elitinių sportininkių ginčą distanciją nubėgusi per 23, 42 sek. ir užtikrintai laimėjusi rungtį, o Modesta, per 52,67 sek. nubėgusi 400 metrų tapo šios rungties nugalėtoja.

Moterų trišuolio rungtyje visų akys krypo į šiauliškę Dovilę Dzindzeletaitę. Antruoju šuoliu sportininkė stryktelėjo į 13 metrų 89 cm. tolį. Tai tapo „Utenio“ stadiono rekordu, geriausiu sezono rezultatu, ir net 7 cm. viršijo praeitų metų Rimos Grikštaitės pasiekimą.

LLAF taurės varžybos baigėsi. Išdalinti apdovanojimai, Padėkos raštai, aukštus rezultatus parodžiusiems sportininkams įteikti sporto meistrų ženkliukai. Daugelis sportininkų džiaugiasi ne pirmosiomis vietomis turnyrinėje lentelėje, o asmeninių rezultatų gerėjimu.

"Utenio“ stadionas daugeliui buvo laimingas. Pusantro kilometro bėgimo rekordą, išsilaikiusį net 31 metus, pagerino raseiniškis Simas Bertašius, nubėgęs atstumą per 3:40,41. Ėjikė Brigita Virbalytė – Dimšienė 3000m. sparčiojo ėjimo moterims 29-rių metų rekordą pakoregavo nauju 12:05,72 rezultatu.

Suvedus komandų rezultatus, sporto klubų įskaitoje LLAF taures laimėjo 21.533 taškus surinkęs Vilniaus „Cosma“ klubas, so 20.931 tašku antrieji liko „Kauno maratono klubo“ sportininkai, o trečią vietą užėmė „Cosma“antroji komanda, susikrovusi 18.744 taškų kraitį.

Visą savaitgalį Utenoje vyko Lietuvos lengvosios atletikos federacijos varžybos ir Lietuvos universitetų studentų čempionatas. Varžybos turėjo atvirų varžybų statusą, todėl kartu varžėsi ir Latvijos sportininkai.