Angle down Atgal

Rekordinė Pyragų diena „Ryto“ mokykloje

Tradicinė Pyragų diena skirta surinkti aukų sergantiems ar stokojantiems. Šią iniciatyvą įkvėpė TV3 ir SEB banko organizuojama „Išsipildymo akcija“. Pyragų diena organizuojama nuo 2003 metų, ir už geros valios žmonių suaukotas lėšas jau pagelbėta dešimtims tūkstančių vaikų namų auklėtinių ir ligoniukų.

Šį kartą norisi papasakoti, kaip Pyragų diena praėjo Marijampolės „Ryto“ pagrindinėje mokykloje, nes nustebino surinkta aukų suma – iš kepinių pardavimo sukaupta apie 2050 eurų, kurie visi bus skirti labdarai. Gal aukojant nėra svarbi suma, svarbiausia daryti tai iš širdies, visgi nustebino, kad ne itin didelė mokykla sugebėjo taip susitelkti ir pasistengti dėl sergančiųjų.

Kaip „Suvalkiečiui“ papasakojo šios mokyklos direktoriaus pavaduotojas Evaldas Taputis, šiemet suma tikrai nustebino, mat pernai surinkta apie 800 eurų.

„Prieš ketverius metus mokykla taip masiškai ėmė dalyvauti Pyragų dienoje. Pradžioje viskas vyko mažesnėse patalpose ir pradinukai prekiavo atskirai, paskui pamatėme, kad populiarumas didėja. Prieš porą metų perkėlėme renginį į sporto salę – jis tapo bendras visos mokyklos. Įžangai paprastai būna pateikiama ataskaita, kur panaudojome praėjusiais metais surinktas lėšas, paskui direktorius oficialiai paskelbia šventės pradžią“, – pasakojo direktoriaus pavaduotojas.

Šiemet apie 50 tėvelių atvyko padėti prekiauti savo vaikams. Ryte kas antras vaikas ėjo į mokyklą su padėklais ir krepšiais. Prekiauti pradinukams padeda tėveliai, o vyresni susitvarko patys. Kai kurios šeimos turi firminius kepinius, pavyzdžiui, viena mirši turkų šeima kepa tradicinę baklavą. Mokykloje yra ir daugiau mišrių šeimų, taip pat grįžusių gyventi iš užsienio.

Kaip papasakojo E. Taputis, ne tik pati mugė smagi, bet vaikai akcentuoja ir tai, jog išvakarėse būna smagi veikla su mama, kai vyksta kepimas, pasiruošimas mugei leidžiant laiką kartu. „Tai dar viena šventės nauda – laikas, praleistas kartu, taip pat geriau suburiame bendruomenę. Paprastai stengiamės surasti, kam aukosime, iš anksto. Reikalingų paramos bandome pirmiausia ieškoti artimoje aplinkoje, tarp savo mokyklos mokinių. Likusias lėšas skiriame miesto ar mūsų savivaldybės mokyklų ligoniams, jei dar lieka – skiriame respublikinėms akcijoms.“

Pernai buvo paremta vienos „Ryto“ mokyklos mokinės serganti mamytė, vieno berniuko giminaitis, taip pat vienos miesto gimnazijos serganti mokinė. Dalį surinktų lėšų mokykla panaudojo specialiųjų poreikių mokinių festivaliui „Aš viską galiu“, nupirko prizus.

„Likusius 350 eurų skyrėme „Mamų unijos“ šeimos namų statybai netoli Santariškių vaikų ligoninės Vilniaus rajone. Šie šeimos namai bus skirti vėžiu sergančių vaikų šeimoms, slaugančioms juos. Tai socialinė alternatyva, suteikianti šeimoms galimybę turėti daugiau laiko kartu. Šiemet atrankos labdarai principas tas pats, jau pakviestos klasių auklėtojos rinkti informaciją apie sergančius bendruomenės narius, jei neatsiras, tada remsime kitų miesto mokyklų, o likusius pinigus skirsime šalies ligoniams paremti“, – sakė E. Taputis.

Juozo Miliaus nuotraukos

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite