Angle down Atgal

Rekordas Anzelmo Matučio gimnazijoje

Visos Lietuvos skaitytojus sujungęs šūkis „Nudžiugink nors vieną knygą“ tapo ir mūsų šūkiu. Globaliame pasaulyje knyga vis mažiau vertinama, į rankas dažniau imame mobilųjį telefoną, prisėdame prie kompiuterio ir visai pamirštame, kiek mūsų protėviams kainavo lietuviškas žodis, kiek už jį buvo paaukota.

Igliaukos Anzelmo Matučio gimnazijos bendruomenė gegužės 7-ąją pasitiko kitaip. Kadangi tai – Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos diena, o šalyje vyksta įvairios akcijos, nusprendėme siekti garsinio skaitymo rekordo. Pasirinkome skaityti lietuvių autorių grožinius kūrinius – Alvydo Šlepiko „Mano vardas Marytė“, Kristinos Gudonytės „Ida iš šešėlių sodo“. Nuo ryto skambėjo mažos mergaitės Renatės, pasiklydusios tarp pusnynų ir žmonių, istorija, kurią skaitė vyresnieji. Jaunieji skaitytojai išgirdo pasakojimą apie kitą mergaitę vardu Ida, kurios nelavinta kūrybinė vaizduotė prasiveržia prie pianino ir piešinyje. Knygas garsiai skaitė gimnazistai, juos keitė įvairių dalykų mokytojai ir administracijos atstovai.

Esame laimingi, jog pavyko dalyvauti akcijoje „Lietuva skaito“ ir pasiekti šešių valandų nenutrūkstamo garsinio skaitymo rekordą gimnazijoje. Taigi skaitykime, kurkime, saugokime ir puoselėkime gimtąjį žodį ne tik siekdami rekordų, bet ir kasdien skaitydami knygas. Tegul knyga tampa mūsų draugu ir patarėju. Mokykimės iš jos gyventi.

Aušra BRUSOKIENĖ

Lietuvių kalbos mokytoja

Nuoytraukos iš gimnazijos archyvo

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite