Angle down Atgal

Registrų centras: šalies NT vertė paaugo beveik dešimtadaliu – iki 119 milijardų eurų

Visas Lietuvoje esantis registruotas ir įvertintas nekilnojamasis turtas (NT) vertas beveik 119 mlrd. eurų, o palyginti su praėjusių metų duomenimis, viso šalies NT vidutinė rinkos vertė padidėjo apie 9 proc., praneša Registrų centras.

Registrų centro vertintojų teigimu, NT vertės padidėjimui daugiausiai įtakos turėjo bendras Lietuvos ekonomikos augimas, – didėjant gyventojų perkamajai galiai, būsto įperkamumui, kilo būsto paklausa bei jo kaina, todėl nustatyta ir didesnė jo vidutinė rinkos vertė.

Visoje šalyje butų vidutinės rinkos vertės pernai, palyginti su 2019 metais, vidutiniškai padidėjo 5 proc., gyvenamųjų namų – taip pat apie 5 proc. Komercinės ir administracinės paskirties šalies NT vidutinės vertės per metus kilstelėjo 3 proc.

Visų šalyje esančių žemės sklypų vidutinės rinkos vertės dėl rinkos pokyčių per metus vidutiniškai padidėjo apie 6 proc.: žemės ūkio paskirties sklypų – 10 proc., gyvenamosios paskirties – 3 proc., komercinės grupės žemės – 5 procentais.

Iš viso šiemet įvertinta apie 6,6 mln. statinių ir žemės sklypų – 1,4 proc. (apie 94 tūkst.) daugiau nei praėjusiais metais.

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Sponsored video

Taip pat skaitykite