REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Sportas2022 m. Kovo 16 d. 14:07

Regbio klubas „Vairas“ puoselėja visos šeimos bendrystę ir skatina fizinį aktyvumą

Šiauliai

„Etaplius“ nuotr.

Reporteris MindaugasŠaltinis: Etaplius.lt


209168

Fizinis aktyvumas yra svarbus tiek mažam, tiek dideliam, bet kuriame gyvenimo tarpsnyje. Todėl regbio klubas „Vairas“ inicijavo ir vykdo projektą, kurio metu nemokamai kviečia visus sportuoti, judėti aktyviai. Užsiėmimuose gali dalyvauti tiek vaikai, tiek jų tėvai, tiek ir senjorai. Kiekvienam pagal galimybes sudarytos fizinio aktyvumo programos, kartu dirba profesionalūs treneriai.

Buria bendruomenę

Regbio klubas „Vairas“ įgyvendina Sporto rėmimo programos finansuojamą projektą „Sportuok kartu su „Vairu“. Jo metu Šiaulių miesto ir rajono gyventojai kviečiami dalyvauti fizinio judrumo treniruotėse, kurias veda profesionalūs klubo treneriai.

„Mes visada buvom idėjiniai, mes turbūt visada prisidėjom prie vaikų, prie suaugusių sveikatinimo. Šiandien dienai tikriausiai tą patį atliekam, tik galbūt plačiau. Džiaugiuosi, kad bendruomenė didėja ir turi galimybę nemokamai save realizuoti“, – sako regbio klubo „Vairas“ vadovas Irmantas Kukulskis.

Treniruotės visai šeimai

Šio projekto pagrindinis tikslas – skatinti fizinį aktyvumą. Kviečiami visi, tiek vaikai, paaugliai, tiek suaugę ar net senjorai. Kaip sako projekto vadovė Lina Katkevičienė, sudarytos sąlygos dalyvauti visai šeimai.

„Kuo mes išsiskiriam iš kitų, tai tuo, kad tėvai gali eiti kartu su vaikais ir lankyti tas pačias treniruotes. Ir, žinoma, mes dar turime kineziterapeutinių treniruočių grupę, kuri skirta vyresnio amžiaus žmonėms. Bet jie lygiai taip pat gali ateiti su savo vaikais, anūkais ir taip toliau. Jiems pritaikomas skirtingas krūvis paprasčiausiai“, – teigia L. Katkevičienė.

Vaikai išsikrauna

Sporto treniruotes vaikams vedantis treneris Sigitas Kukulskis sako, kad mažiausi auklėtiniai yra keturių metų. Pradedantiems vaikams skiriamas fizinis aktyvumas su kamuoliais. Tikslas – vaikus iškrauti, sportinių pratimų nėra duodama, regbio žaidėjų čia neruošiama.

„Mūsų tikslas yra, kad vaikai išeitų iš čia šiek tiek nuvargę. Pasiteisino, vaikų yra nemažai. Dabar turime treniruotę, dviem pamainomis per šešiasdešimt vaikų. Po to veduosi juos į baseiną, jiems užtenka, vaikai pareina, krenta į lovas, nebereikia jokių telefonų“, – pasakoja treneris.

Funkcinės treniruotės Vairas

Funkcinės treniruotės

Kol vaikai dūksta, treniruotis kitoje salėje gali ir tėvai. Taip sudaromos sąlygos judėti visiems. Funkcines treniruotes suaugusiems vedantis Tadas Bandza sako, kad judėti reikia visiems be išimties, ypač sėdimą ir mažiau aktyvų darbą dirbantiems žmonėms. Priešingu atveju trumpėja raumenys, prastėja sąnariai, savijauta. Funkcinės treniruotės sudarytos taip, kad kasdieniai judesiai būtų kartojami su svoriais, formuojant taisyklingus judesius ir laikyseną.

„Visų pirma fizinis aktyvumas reikalingas visiems. Funkcinės treniruotės yra tinkamos ir reikalingos įvairiems žmonėms, kadangi pats pavadinimas išduoda, kad tai skatina funkcionalumą. Mes gerinam elementariausius judesius: pritūpimas, pasilenkimas, rankų ištiesimas, visa tai įvelkam į įmantresnius pratimus ir gaunam pilnavertę treniruotę“, – pasakoja treneris.

Projektas „Sportuok kartu su regbio klubu „Vairas“ (Šiaulių m. ir raj. gyventojų įtraukimas į veiklas, skatinančias fizinį aktyvumą)“ bendrai finansuojamas Sporto rėmimo fondo lėšomis, kurį administruoja Švietimo, mokslo ir sporto ministerija, Švietimo mainų paramos fondas ir Centrinė projektų valdymo agentūra.

Remiamas turinys.REDAKCIJA REKOMENDUOJA