Angle down Atgal

Realios galimybės plėsti gamybos apimtį Mažeikiuose

Mažeikių rajono savivaldybės mero patarėjas Virgilijus Radvilas lankėsi Suomijoje, Satakuntos regione, Porio mieste (vakarinėje Suomijos dalyje). Satakuntos regione gyvena apie 200 000, iš jų Porio mieste – apie 80 000 gyventojų. Regionas yra ypatingai svarbus Suomijoje pagal pramonės išsivystymą – Suomijoje pramonė sukuria apie 35 proc. BVP, o Satakuntos regiono pramonės sektoriuje sukuriama net 57 proc. viso šalies BVP. Porio mieste įsikūrę du universitetai, kuriuose mokosi apie 10 000 studentų. Daugumos šiuose universitetuose ruošiamų specialistų darbas bus susijęs su technologijomis ir inžinerija.

Mero patarėjo vizito tikslas buvo užmegzti glaudesnius santykius su Porio miesto savivaldybe ir regiono verslo vystymo agentūra „Prizztech“. Šią agentūrą finansuoja Satakuntos regiono savivaldybės (Porio savivaldybės įstatinis kapitalas – 75 proc., 25 proc. kitų mažesnių savivaldybių), ji atsakinga už mokslo ir technikos pažangą, verslo vystymą ir naujų investicijų pritraukimą į Porio miestą bei regioną.

Komandiruotės metu mero patarėjas Virgilijus Radvilas susitiko su „Prizztech“ generaliniu direktoriumi Ariu Eklundu ir vystymo direktoriumi Marku Lehtimakiu, kurie pristatė regiono verslo specifiką ir agentūros indėlį. Aptarti galimo bendradarbiavimo tarp Lietuvos (Mažeikių rajono) ir Porio miesto savivaldybės lygmeniu klausimai, taip pat galimymės įtraukti Lietuvos pramonės įmones į bendrus projektus. V. Radvilas susitiko su Porio miesto savivaldybės atstovais, atsakingais už verslo reikalų koordinavimą, kurie aprodė pramonės įmones, supažindino su paskutiniais investiciniais projektais Poryje. 

Artimiausi tikslai – įtraukti Mažeikių rajono įmones į bendrus projektus dalyvaujant tradicinėje kontaktų mugėje MI17, kuri vyks birželio mėn. 14–15 d. Poryje. Mugę organizuoja agentūra „Prizztech“, šios idėjos rėmėjai yra Porio miesto savivaldybė, Suomijos ekonomikos ministerija ir kitos institucijos (informacijos sklaida, įsitraukimas, finansinis rėmimas). Detaliai aptarta mugės programa ir joje dalyvaujantys rangovai – stambios Suomijos pramonės įmonės. Iš Mažeikių į šią mugę jau pareiškė norą vykti keturios įmonės – UAB „Hotrema“, UAB „Poremo“, UAB „ABF.LT“, UAB „Taumona“. Yra realių galimybių sudaryti naudingų kontraktų ir padidinti gamybos apimtį Mažeikiuose.

Nuotraukoje – Porio miesto savivaldybė

Mažeikių rajono savivaldybės informacija

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite