Angle down Atgal

Raudonu kilimu žengė ir Ričardas Grigas

Iš devynioliktojo Lietuvos spaudos fotografų konkurso su reikšmingu apdovanojimu grįžo kaišiadorietis fotomenininkas Ričardas Grigas. Praėjusį penktadienį Vilniuje, Rotušės aikštėje, vykusioje konkurso „Lietuvos spaudos fotografija 2020“ nugalėtojų apdovanojimo ceremonijoje jam įteiktas „Kolegų prizas“.

Dar vienas reikšmingas dalykas – šiųmetinis fotografų renginys savo plakatui pasirinko būtent Ričardo Grigo nuotrauką. Didžiulis plakatas su Kaišiadoryse užfiksuotu vaizdu puikuojasi ne tik atrinktų geriausių fotografijų parodoje, bet ir sostinės Rotušės aikštėje. Pelnyti apdovanojimą tradiciniame Lietuvos fotografų konkurse – nelengvas iššūkis, todėl itin smagu, kad raudonu kilimu, nusidriekusiu ant Rotušės laiptų, kopė ir mūsų miesto žmogus.

Šiemet konkurso organizatoriai sulaukė net 3700 nuotraukų, kurias atsiuntė 120 autorių. Septyniems fotografams įteiktos „Auksinio kadro“ nominacijos. „Tradiciškai, iš visų į metraštį bei parodą patekusių nuotraukų spaudos fotografai patys išrinko jiems labiausiai patikusį kadrą, kurio autoriui – Ričardui Grigui atiteko „Kolegų prizas“.

Ši tradicija itin svarbi spaudos fotografų bendruomenei – tai galimybė kasmet pažymėti vieno iš kolegų talentą, gerą akį, greitą reakciją ir sąmojį“, - rašo respublikinė žiniasklaida. Atsiimdamas kolegų prizą nuo Rotušės laiptų Ričardas Grigas pasidalino su aikštėje susirinkusiais gerbėjais spontaniškai kilusiais įspūdžiais.

Konkurso nugalėtojų nuotraukos bus publikuojamos kasmetiniame metraštyje „Lietuvos spaudos fotografija 2020“. Jame pamatysime ir Ričardo Grigo darbus. Smagu, kad paminėtas ir „Atspindžių“ laikraščio, kuriame spausdinta ne viena šio fotografo nuotrauka, pavadinimas, todėl džiaugėmės nominantų sąraše suradę eilutes „Kolegų prizas“ (rėmėjas - advokatas Gintautas Bartkus – Ričardas Grigas,laikraštis “Atspindžiai”.

Šis pavasaris fotomenininkui reikšmingas ne tik svariu apdovanojimu „Lietuvos spaudos fotografijos“ konkurse, bet ir dar viena personaline kūrybos paroda, kuri gegužės 18 dieną atidaryta Trakų kultūros rūmų meno galerijoje „Fojė“. Paroda „Altitudė G“ – retrospektyvinė, apimanti visą R. Grigo kūrybinį kelią. Jai fotomenininkas atrinko ryškiausias nuotraukas iš Lietuvos istorinių įvykių, savo kelionių po pasaulį – Dalai Lamos XIV vizito Buriatijoje, kur keliavo kartu su rašytoja Jurga Ivanauskaite, kopimo į Elbrusą su alpinistu V. Vitkausku, Sausio 13-osios ir kitų reikšmingų Atgimimo įvykių bei kitas.

– Fotografavau taip, kaip pats mačiau, - parodos atidaryme kalbėjo Ričardas Grigas. Paroda Trakų kultūros rūmuose vyks iki liepos 1 dienos, tikimės, jog ją aplankys ir ne vienas kaišiadorietis.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite