Angle down Atgal

Raudondvaryje prasideda festivalis „Pilies diena“

Dvi šio savaitgalio dienas Raudondvario dvaras ūžaus, džiaugdamasis vasara bei prisimindamas istoriją. Šiomis dienomis Raudondvario dvare vyks istorinis festivalis „Pilies diena". Tai, pasak organizatorių, renginys, reprezentuojantis kultūros paveldą ir prisidedantis prie Europos dvarų populiarinimo vietiniu bei tarptautiniu lygiu.

Dvaro istorija mena vieną iš jo valdytojų grafą Benediktą Henriką Tiškevičių buvus dideliu meno entuziastu. Jis buvo aistringas muzikos mylėtojas ir dvare anuomet turėjo nedidelį orkestrą, kuris linksmindavo jį patį bei svečius. Grafas neabejingas buvo ir teatrui. Tad dvare pasirodymus rengdavo teatro trupė bei nuolat atvykdavo įvairiausių artistų. Kultūrinis dvaro gyvenimas virte virė.

Tęsiant grafo B. H. Tiškevičiaus tradiciją į dvarą sukviesti įvairiausius menininkus ir atlikėjus, istoriniame festivalyje „Pilies diena" dalyvaus amatininkai ir menininkai iš Lietuvos, Latvijos, Lenkijos ir Sakartvelo. Vakarais pasirodymus surengs Kauno valstybinis muzikinis teatras, „Viduramžių pasiuntiniai", grupė „Thundertale", baleto trupė iš Lenkijos „Cracovia Danza Ballet".

„Pilies diena" lankytojus nukels į viduramžių, renesanso, XIX a. laikus ir supažindins su to meto didikų bei miestelėnų gyvenimo ypatumais. Taip pat šventės dalyvių laukia abejingų nepaliekantis riterių turnyras, viduramžiškos pramogos, amatų ir edukacijų dirbtuvės, kurios kvies atskleisti savo kūrybiškumą, prekybos mugė, pramogos vaikams ir kt. Edukatoriai iš Bauskės pilies muziejaus pakvies sudalyvauti aktyvioje paskaitoje apie apšvietimą renesanso pilyje, įtvirtinimų sistemas ir ginkluotę 15-17 amžiuje. Tie, kurie domisi gastronomija, bus laukiami dvaro virtuvėje ir galės paragauti gardžiosios šeimininkių sriubos.

Išskirtiniu festivalio „Pilies diena" renginiu galima pavadinti šeštadienį nuo 19 val. dvaro kieme vyksiančią Jurgio Karnavičiaus operą „Radvila Perkūnas". Operoje dainuos būrys solistų, Kauno valstybinio muzikinio teatro choras. Teatro orkestrui diriguos Jonas Janulevičius.

Operos librete atspindimas laikotarpis ir istorinių įvykių sūkuryje užsimezgusi meilės istorija. Siužeto esmė - dvi konfrontuojančios Lietuvos didikų giminės - Radvilos ir Chodkevičiai - savo skirtingus religinius įsitikinimus ir turtinius interesus geba atmesti bei susivienyti užsienio invazijos fone dėl Tėvynės gerovės ir Laisvės.

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite