Angle down Atgal

Raseinių rajone greitaisiais COVID-19 testais pradedami testuoti švietimo įstaigų darbuotojai

Raseinių rajono savivaldybė pradeda dar vienos tikslinės grupės testavimą – nuo rytojaus, sausio 28 d., švietimo įstaigų darbuotojai kviečiami registruotis ir išsitirti greitaisiais testais „AMP Rapid Test SARS-CoV-2 IgG/IgM“.

Pagal pateiktus ugdymo įstaigų duomenis, rajone yra 620 švietimo darbuotojų, kurie patenka į šį sąrašą.

Greitaisiais serologiniais antikūnų testais gali tirtis švietimo įstaigų ir kitų švietimo teikėjų darbuotojai, turintys tiesioginį (nuolatinį ar laikiną) kontaktą su mokiniais, ugdomais pagal ikimokyklinio, priešmokyklinio ir pradinio ugdymo programas, asmenys, dirbantys specialiosiose mokyklose arba bendrojo ugdymo mokyklų specialiosiose klasėse ir turintys tiesioginį (nuolatinį ar laikiną) kontaktą su ugdomais pagal pradinio ir pagrindinio ugdymo, pradinio ir pagrindinio ugdymo individualizuotą, vidurinio ugdymo, socialinių įgūdžių ugdymo programas, asmenys, dirbantys profesinio mokymo įstaigose ir turintys tiesioginį (nuolatinį ar laikiną) kontaktą su ugdomais pagal specialiųjų ugdymosi poreikių mokiniams skirtas profesinio mokymo ir socialinių įgūdžių programas.

Tirtis negali tik tie žmonėms, kurie persirgo COVID-19 liga (koronaviruso infekcija) per pastarąsias 90 dienų ar turi teigiamą serologinio antikūnų tyrimo atsakymą per pastarąsias 60 dienų.

Registracija

Registracija greitajam testui atlikti vykdoma tik internetu, adresu www.1808.lt, prisijungus per El. valdžios vartus ir savarankiškai užpildžius elektroninę formą tyrimui dėl COVID-19 (spausti „Elektroninė registracija tyrimui dėl COVID-19“; tada pasirinkti „Greitieji serologiniai testai pedagogams“). Registruojantis reikia žinoti švietimo įstaigos ar kito švietimo teikėjo, kuriame asmuo dirba, įmonės kodą bei turėti elektroninės bankininkystės prisijungimo duomenis. Internetinėje svetainėje www.1808.lt rasite ir vaizdinę registracijos medžiagą.

Greitieji testai bus atliekami Raseinių pirminės sveikatos priežiūros centre, adresu: Žemaitės g. 2, Raseiniai.

Tyrimo nauda

Atlikę greitąjį serologinį antikūnų testą sužinosite, ar esate persirgę besimptome koronaviruso forma. Jei testo rezultatas bus teigiamas, 60 dienų nuo teigiamo rezultato gavimo:

  • taikoma išimtis dalyvaujant vakcinacijos procese;
  • taikoma išimtis dalyvaujant besimptomių asmenų prevencinio testavimo programoje;
  • leidžiama nesiizoliuoti po didelės rizikos sąlyčio turėjimo.

Testo rezultatai bus pateikti Elektroninės sveikatos paslaugų ir bendradarbiavimo infrastruktūros informacinėje sistemoje - ESPBI IS.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Sponsored video

Taip pat skaitykite