Angle down Atgal

Rajono žemėlapyje mokyklų mažėja

Pirmajame šių metų savivaldybės tarybos posėdyje buvo sprendžiami mokyklų likimai.

MOKYKLA IR DARŽELIS TAPO SKYRIAIS

Ateinantį rugsėjį skaičiuodami rajone veikiančias mokyklas, kaip savarankiškos įstaigos jau neminėsime Paparčių mokyklos-daugiafunkcio centro – ši įstaiga bus prijungta prie Žaslių pagrindinės mokyklos ir taps jos skyriumi. Paparčių skyriuje vyresnių klasių vaikai jau nebesimokys, čia liks tik pradinės klasės bei ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikai.

Taip pat Žaslių pagrindinės mokyklos Paparčių daugiafunkcis skyrius galės vykdyti neformaliojo vaikų ir suaugusiųjų švietimo programas, organizuos bendruomenės kultūrinę veiklą, teiks socialines bei kitas reikalingas paslaugas. Sprendimo projektas parengtas atsižvelgus į mokinių skaičių, kuris mažėja. Šių mokslo metų pradžioje, 2019-ųjų rugsėjo 1 dieną, Paparčiuose buvo 60 mokinių, prognozuota, jog 2020-2021 mokslo metais liktų 42 mokiniai. Žaslių pagrindinės mokyklos skyriumi nuo rugpjūčio 31 dienos tampa ir Žaslių lopšelis - darželis „Žaliasis klevelis“, kuris nuo tol vadinsis šios mokyklos ikimokyklinio ugdymo skyriumi. Prijungimo priežastis ta pati – vaikų mažėjimas.

Jei šiais mokslo metais (rugsėjo 1 dienos duomenimis) lopšelyje-darželyje buvo 56 vaikai, tai ateinantiems prognozuota 46. Mokyklų reorganizacija, kas iš tiesų reiškia savarankiškų įstaigų naikinimą – skaudus dalykas, todėl apie tai kalbėta ilgai ir daug. Gruodžio mėnesį sprendimo projektą svarstė rajono mokyklų bei lopšelių-darželių vadovai, Žaslių ir Paparčių mokyklų, „Žaliojo klevelio“ bendruomenės, kurios pokyčiams pritarė jau šiemet pateiktais raštais. Prognozuojama, jog į vieną sujungus visas šias tris įstaigas, prijungtų mokyklos bei darželio auklėtinių sąskaita Žaslių pagrindinė mokykla išaugs iki 197 vaikų, o vietoje trijų direktorių etatų valdymui pakaktų pusantro. Žinoma, katučių ploti dar anksti, nes prognozės yra prognozės. Kad jos išsipildytų, reikia, jog papartiškiai ateinantį rugsėjį mokytis pasuktų į Žaslius. O ar tikrai taip atsitiks, pamatysime tik rugsėjį.
PAGRINDINĖS MOKYKLOS TELIKO DVI

Liūdna, bet ateinantį rugsėjį visame rajone skaičiuosime tik dvi pagrindines mokyklas – Žaslių ir Palomenės. Nors Mokyklų tinklo pertvarkos 2016-2020 metų plane buvo numatyta ir pastarąją prijungti prie Žaslių pagrindinės, ši nuostata pakeista, mokyklos nutarta nereorganizuoti. Tai lėmė išanalizuota Palomenės pagrindinės mokyklos finansinė situacija, kuri yra gera, mokyklai lėšų nestinga, ir, kas svarbiausia – mokinių skaičiaus kaita. Jei 2019 metų rugsėjo 1 dieną Palomenėje buvo 125 mokiniai, tai šių metų sausio 9-osios duomenimis – 128, ateinantiems mokslo metams planuojama turėti ne mažiau 120 mokinių.
„NUTRINAMI“

Taip vienas iš mūsų miesto kilęs poetas yra pavadinęs savo eilėraščių knygą. Šis pavadinimas pirmiausiai ateina į galvą, kai susimąstai apie mūsų mokyklų, vaikų darželių likimus. Jeigu kas nors šio tūkstantmečio pradžioje būtų nupiešęs rajono mokyklų žemėlapį, tai kasmet jį reikėtų smarkiai „apdoroti“ trintuku. Štai praėjusį rugsėjį nebeliko savarankiškos Pravieniškių Stasio Tijūnaičio pagrindinės mokyklos – ji prijungta prie Rumšiškių Antano Baranausko gimnazijos ir tapo jos skyriumi, jame liko tik pradinės klasės.

Nuo tos pačios datos Stasiūnų mokykladarželis „Nykštukas“ prijungtas prie Gudienos mokyklos-darželio „Rugelis“; Pakertų lopšelis-darželis bei Žiežmarių lopšelis-darželis „Varpelis“ tapo Žiežmarių mokyklos-darželio „Vaikystės dvaras“ skyriais“. Kaišiadorių suaugusiųjų ir jaunimo mokykloje neliko 7 ir 8 klasių. Jeigu prisimintume dar ankstesnius metus, jie taip pat dvelkia įvairiais praradimais: 2008 metų kovo mėnesio savivaldybės tarybos sprendimu Kaišiadorių Vaclovo Giržado vidurinė mokykla pertvarkyta į pagrindinę, po to pavadinta progimnazija. Neliko Darsūniškio, Kalvių, Vilūnų pagrindinių mokyklų – jos prijungtos prie Kruonio vidurinės (vėliau – gimnazijos). Žaslių vidurinė mokykla tapo pagrindine.

2009 metais Dovainonių pagrindinė mokykla tapo Rumšiškių A. Baranausko gimnazijos skyriumi. Vėliau iš žemėlapio teko ištrinti ir Antakalnio pagrindinę mokyklą – šiandien ji – Vaclovo Giržado progimnazijos skyrius... Šie skaičiai – ne kaltinimas kažkam. Tiesiog liūdna, nes mokykla kaime – tai kur kas daugiau nei vieta, kur mokosi vaikai. Liūdna, nes žvelgiant į tą įsivaizduojamą mokyklų žemėlapį, skaudžiai matai, kaip sparčiai mažėjame, traukiamės, išeiname...

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite