Angle down Atgal

Rajono vadovai pritarė varsėdiškių prašymui

Šilalės rajono savivaldybės meras Algirdas Meiženis ir administracijos direktorius Valdemaras Jasevičius susitikti su Varsėdžių bendruomene atvyko į kaimo parduotuvę. O kur kitur? Priimti svečius ir patys susirinkti bendruomenės žmonės daugiau neturi kur. Dėl to ir susitikimas. Ar nenupirktų rajono valdžia pačios parduotuvės ir nepadėtų jos pritaikyti bendruomenės poreikiams?

Bet juk Varsėdžiai turi puikius parapijos namus! Ar ne pačių varsėdiškių jėgomis ir aukomis jie pastatyti? Ar negalėtų vieni ir kiti tilpti po vienu stogu? Ar ne laikas nutraukti senus nesutarimus tarp parapijos ir bendruomenės? Nuo tų klausimų ir prasidėjo rajono vadovų susitikimas su Irenos Šniukienės vadovaujama kaimo bendruomene.

- Labai džiaugiuosi, kad turite tokią aktyvią savo pirmininkę, kurios dėka Varsėdžiuose tiek padaryta. Kai pirmą sykį tai pamačiau ir sužinojau, jog angelų skulptūros pastatytos, gėlynai įrengti, tvenkinys sutvarkytas, aplinka prižiūrima pirmininkės ir jūsų visų jėgomis, buvau maloniai nustebintas. Labai norėčiau, kad rastumėt sutarimą su parapija. Kas priklauso nuo mūsų, būtinai padarysime. Kalbėsime su Telšių vyskupu, su parapijos klebonu, mėginsime tarpininkauti, - kalbėjo meras, bet vos tik prabilo apie parapiją, per susirinkimą nuvilnijo šurmylys.

- Ne, ne, mes norime atskirai! - suūžė žmonės.

- Nebenorime tų konfliktų, jie jau yra nutykę, kam viską iš naujo audrinti? - kalbėjo ką tik Varsėdžių seniūnaite išrinkta Ona Tirevičienė. - Nueisim į parapijos namus – viskas vėl atsinaujins.

Panašiai kalbėjo ir bendruomenės pirmininkė.

- Vadinasi, gerbiamas mere, važiuoti pas vyskupą mums nebėra ko? - paklausė Administracijos direktorius V. Jasevičius, ir po tų žodžių sekė plojimai. Bendruomenės nuostata tapo akivaizdi, jokie rajono vadovų tarpininkavimai jau nepadės.- Mes ten nebūsim laisvi ir negalėsime ten pasidėti nei savo lentynos, nei nieko. O juk turime apie 500 knygų, daugybę žurnalų, galėtume įsirengti bendruomenės skaityklą, - kalbėjo ji, o žmonės savo šauksmais pritarė.

Varsėdžių bendruomenė turi 92 narius, į susitikimą su rajono vadovais susirinko 37. Tai viena iš nedaugelio rajono bendruomenių, neturinčių savo būstinės. Mat susibūrė ji tada, kai pasibaigė valstybės remiamos programos bendruomenių įsikūrimui finansuoti. Dabar varsėdiškiai nusižiūrėjo savo dienas neva baigiančią parduotuvę. Gal savivaldybė nupirktų jos patalpas, jeigu savininkas parduotų?

Nupirkti patalpas – tai tik pusė darbo. O kiek kainuos rekonstrukcija? Pirmininkės paskaičiavimu, ne mažiau kaip 45 tūkstančiai eurų. Ar ne per didelė našta rajono biudžetui? I. Šniukienė tikino, kad patalpas bendruomenė susitvarkys savo jėgomis, dalį finansinės naštos ji prisiims sau. Negana to, ji dar sakė norėjusi savo lėšomis nupirkti ir patį pastatą, bet iškilę jos verslo kliūčių, ir jai tekę atidėti sumanymą. Užtat vėliau, jeigu bus nupirktos patalpos, jos galimybės jau bus kitos. Anksčiau Varsėdžiuose jos lėšomis buvo pastatyta medinių skulptūrų grupė tautodailininkui Zigmantui Rimgailai atminti, pasodinti gėlynai, suremontuotas bendruomeninis tualetas, savo asmeninėmis lėšomis ji prisidėjo ir prie Varsėdžių tvenkinio tvarkymo.

Susitikimas pasibaigė visišku bendruomenės ir abiejų rajono vadovų sutarimu – pirkti bendruomenei patalpas reikia. Tačiau mero ir Administracijos direktoriaus pritarimo šiuo atveju neužteks – kai perkamas nekilnojamasis turtas, sprendimą priima rajono Taryba.

Petras DARGIS,
Savivaldybės mero patarėjas

Autoriaus nuotraukos

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite