Angle down Atgal

Rajono šeimoms – šypsenų dėžutės

Klaipėdos senamiesčio Rotary klubas Vaikų gynimo dienos proga nusprendė pradžiuginti Klaipėdos rajono paramos šeimai centrą. Įteikė net 90 dėžučių, kuriose yra būtinos higienos prekės, vitaminai. Dėžutės simboliškai pavadintos šypsenų, nes kiekvienam ją gavusiajam sukelia teigiamas emocijas.

Unifikavo turinį

Anksčiau Klaipėdos senamiesčio Rotary klubas bendradarbiaudavo su „Maisto banku“, taip pat rinko paramos dėžutes. „Dažniausiai paimdavome dėžutę nuo batų ir ją pripildydavome įvairių gėrybių: žaislų, drabužėlių. Būdavo laisva forma, tačiau visiems prisidedantiesiems primindavome, kad nepamirštų įdėti ir dantų šepetėlio, pastos. Tuomet šių dėžučių kodinis pavadinimas ir buvo „batų dėžutės“, – prisimena Klaipėdos senamiesčio Rotary klubo narys Mindaugas Rupšys.

Šio klubo prezidentas Renatas Petkevičius akcentavo, kad šiemet nuspręsta unifikuoti dėžučių turinį ir išgryninti daiktų poreikį. „Vadinamųjų „batų dėžučių“ turinys ir dydis skirdavosi, tad būdavo savotiška loterija, kam kokia klius. Šįkart nusprendėme surasti partnerį. Juo tapo Klaipėdos rajono paramos šeimai centras. Susitikome su atvejo vadybininkėmis, socialinėmis darbuotojomis ir aptarėme, ko šeimų vaikams labiausiai trūksta. Drabužių gauna pakankamai, kanceliarinių priemonių taip pat užtenka. Pasirodo, deficitinės prekės yra higienos, apatinis trikotažas, kojinės, taip pat vitaminai. Kadangi Klaipėdos senamiesčio Rotary klubo ratas platus, atsirado, kas pagamino vienodas dėžutes, kas lipdukus, kas prisidėjo dantų pastomis ir šepetėliais, o turinys taip pat šįkart griežtai reglamentuotas“, – „Bangai“ pasakojo Rotary klubo prezidentas R. Petkevičius.

Surinko 90!

Kiekvienoje dėžutėje yra kelios poros kojinių, dantų pasta, šepetėlis, vitaminai C, D arba E, šampūnas, muilas (skystas, kietas) vaikiškas, flomasteriai, pieštukai. Kadangi dėžutės šiemet standartizuotos, tai ir pavadinimą nuspręsta pakeisti, nebevartoti senojo „batų“, o pavadinti „šypsenų“.

M. Rupšys džiaugiasi, kad šypsenų dėžučių akcija labai greit paplito ir vietoj užsibrėžtų 50 pavyko surinkti 90! „Darbe papasakojau vienai kolegei apie mūsų akciją, ji iškart nusprendė prisijungti. Po to kažkas pamatė šypsenų dėžutę ant mano darbo stalo, irgi „užsidegė“ šia idėja. Buvo aukojančiųjų ir pinigais. Už juos nupirkome apatinio trikotažo, dar

1 000 kojinių porų vaikams, mamoms“, – vardijo Klaipėdos senamiesčio Rotary klubo narys M. Rupšys.

Klaipėdos rajono paramos šeimai centro direktorė Jurinda Jasevičienė informavo, kad šypsenų dėžutės jau dalijamos rajono šeimoms, gaunančioms socialinių įgūdžių ugdymo ir palaikymo paslaugas namuose. „Tai labai tikslinga ir prasminga, labai džiaugiamės Klaipėdos senamiesčio Rotary klubo tokia parama. Dalį kojinių pasiliksime, kad turėtume kuo pradžiuginti ir prieš Rugsėjo 1-ąją“, – kalbėjo J. Jasevičienė.

„Dabar beliko sulaukti atsiliepimų, ar šypsenų dėžutės pateisino jų gavėjų lūkesčius“, – užsiminė klubo prezidentas R. Petkevičius.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite