Angle down Atgal

Rajono gimnazijose - šimtukų lietus

Jau daug metų gimnazijas baigę abiturientai išlaikytų brandos egzaminų rezultatus sužino tik liepos mėnesį. Taip atsitiko ir šiemet. Džiugu, kad daug nerimo ir abejonių kėlę egzaminai - jau praeityje. Ir dar džiugiau, kad šiemetinių egzaminų rezultatai yra labai geri, nes Kaišiadorių gimnazistai pelnė net 18 šimtukų. Apie brandos egzaminų rezultatus kalbamės su Kaišiadorių rajono savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėja Rimute Arlauskiene.

L. Blaževičiūtės nuotr.
L. Blaževičiūtės nuotr.

Kaišiadorių rajone pagrindinės sesijos metu egzaminus laikė Algirdo Brazausko, Rumšiškių Antano Baranausko, Žiežmarių ir Kruonio gimnazijos bei Kaišiadorių technologijų ir verslo mokykla, o per pakartotinę sesiją - Kaišiadorių suaugusiųjų ir jaunimo mokykla, kur mokosi Pravieniškėse kalintys asmenys.
Šiais metais šimto balų įvertinimą brandos egzaminuose gavo net 18 Kaišiadorių rajono abiturientų. Daugiausiai jų abiturientai susižėrė iš informacinės technologijos egzamino.

Penkis šimtukus gavo Kaišiadorių Algirdo Brazausko gimnazijos mokiniai, tris – Žiežmarių gimnazijos ir vieną Kruonio gimnazijos abiturientas. Penki abiturientai – po du iš Kruonio gimnazijos ir A. Brazausko gimnazijos ir vienas iš Rumšiškių A. Baranausko gimnazijos – gavo po šimtą balų anglų kalbos egzamine. A. Baranausko gimnazijoje du mokiniai gavo po šimtą balų iš matematikos ir vienas – iš lietuvių kalbos brandos egzamino. Kaišiadorių rajone po šios egzaminų sesijos nėra neišlaikiusių rusų kalbos, fizikos bei chemijos brandos egzaminų.

Džiugina ir statistika. 86-99 balų įvertinimą fizikos, informacinių technologijų, anglų kalbos, lietuvių kalbos, geografijos bei matematikos egzaminuose gavusių mokinių Kaišiadorių rajone procentas yra didesnis už visos Lietuvos vidurkį. Panaši situacija ir 36-85 balų intervale: čia kaišiadoriečiams labiau sekėsi matematikos, istorijos, chemijos, biologijos, lietuvių kalbos ir geografijos egzaminuose.

Mokykliniame lietuvių kalbos egzamine Kaišiadorių rajono abiturientams geriau nei Lietuvos vidurkiui sekėsi gauti visus pažymius nuo šešeto iki dešimtuko, šio egzamino neišlaikiusių rajone nėra. Muzikologijos egzaminą laikė vienas mokinys, jis gavo devynetą. Kaišiadorių savivaldybės Švietimo skyriaus vedėja Rimutė Arlauskienė teigia, jog geri abiturientų rezultatai – bendro mokinių, mokytojų bei tėvų darbo rezultatas.

R. Arlauskienė išreiškė nuoširdžią padėką visiems Kaišiadorių rajono mokytojams bei mokinių tėvams už pastangas ugdant Kaišiadorių jaunimą.

Laura Blaževičiūtė

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite